Burmistrz Gminy Brwinów ogłasza wyniki drugiego otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w 2022 r. w zakresie kultury.

Czytaj więcej…

W samo południe, w sobotę  28 maja 2022 r. w Brwinowie przy zbiegu ul. Marszałka J. Piłsudskiego i ul. Przejazd rozpocznie się gminny piknik strażacki. Do wspólnego świętowania Gminnego Dnia Strażaka zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy i sympatycy straży pożarnej.

Już od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom wartości i zachowania, które w przyszłości oddziaływać będą na otaczający ich świat. Ochrona środowiska i recykling w połączeniu z dobrą zabawą i kreatywnością tworzą idealne warunki do rozwijania świadomości ekologicznej najmłodszych pokoleń.

Podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach zostały ogłoszone wyniki kolejnej edycji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2021. Nasza gmina ponownie znalazła się wśród grona najlepszych.

W czwartek 19 maja 2022 r. podczas zebrania wiejskiego uprawnieni do głosowania mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka wybrali nowego sołtysa.

Profesor Marian Pokropek zaprasza w niedzielę 22 maja do swojego Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach. O godz. 16 rozpocznie się spotkanie, a o godz. 17 – wernisaż wystawy pokazującej bogactwo ludowej sztuki ukraińskiej.