język migowy

Karta mieszkańca

Opublikowano:

Kartę Mieszkańca mogą otrzymać mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, a w zeznaniu podatkowym deklarują, że ich miejscem zamieszkania jest gmina Brwinów. Kartę Mieszkańca mogą otrzymać także członkowie ich rodzin w wieku do 18 roku życia, a w przypadku osób uczących się – do 26 roku życia. Każdy z członków rodziny będzie posiadał swoją spersonalizowaną kartę – ze swoim zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem. Karta jest wydawana niezależnie od osiąganych dochodów. Do programu mogą przystąpić przedsiębiorcy, właściciele sklepów i inni, oferując mieszkańcom dodatkowe upusty i rabaty. Celem wprowadzenia programu jest ułatwienie dostępu do usług publicznych - każdy, kto posiada kartę, może skorzystać z rabatów i zniżek. Gmina Brwinów chce w ten sposób docenić mieszkańców, którzy płacą podatki na jej terenie.


 Zniżki u Partnerów

 1. Lewiatan (dawniej Top Market) mieści się przy ul. Armii Krajowej 14 w Brwinowie. Osoby posiadające Brwinowską Kartę Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnych ofert oraz dodatkowych rabatów cenowych na wybrane towary.

 2. Fargelet Events – Agency to firma z Brwinowa specjalizująca się w organizacji imprez integracyjnych, pikników firmowych, przyjęć okolicznościowych.

  Oferuje ulgi w wysokości od 5 do 20%  na następujące usługi:

  • wynajem namiotów z wyposażeniem,
  • wynajem sprzętu grillowego i cateringowego,
  • wynajem fotobudki,
  • wynajem urządzeń do waty cukrowej i popcormu,
  • organizacja imprez.

          Szczegóły na stronie www.namiotbankietowy.pl oraz pod nr. tel. 505 229 433, 22 729 63 38.

 3. Firma Elektroinstalacje – Radosław Kląskała mieści się w Brwinowie i jako partner programu umożliwia osobom posiadających Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystanie z 10% zniżki od cennika na montaż, naprawę, przeglądy instalacji oraz urządzeń elektroenergetycznych (np. podłączanie kuchenek elektrycznych, montaż lamp, wymiana osprzętu instalacji energetycznych - bezpieczniki, gniazdka itp.). Więcej informacji pod nr. 533 530 590.

 4. AREC Arkadiusz Kuś zajmuje się automatyką już od 15 lat i specjalizuje się w aplikacjach z serwonapędami. Firma – jako partner programu – umożliwia osobom posiadającym Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystanie z 10% zniżek na usługi projektowania automatyki, programowania PLC oraz na projekty automatycznej regulacji. Firma mieści się przy ul. Pszczelińskiej 9/7 w Brwinowie, tel. 504 943 063, www.arec.pl.

 5. Centrum Edukacyjne Matematicus oferuje 25% zniżki na zajęcia matematyczne metodą Math Circle (dla dzieci w wieku 5-12 lat) oraz naukę programowania (dla dzieci w wieku 8-14 lat), pod warunkiem zapisania na zajęcia co najmniej dwojga dzieci. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Komorowie, przy ul. M. Dąbrowskiej 12. Więcej informacji: tel. 669 110 788, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie www.matplaneta.pl.

 6. Pralnia dywanów w Kaniach oferuje 10% zniżki na pranie dywanów i tapicerki. Firma istnieje od 1998 roku i zajmuje się m.in. praniem i ozonowaniem dywanów oraz tapicerek samochodowych i meblowych. Możliwy dojazd do klienta. Pralnia mieści się przy ul. Miłej 6 w Kaniach i jest czynna: pon. – pt. 8.15-20.00, sob. 9-13.00. Kontakt pod nr. tel. 608 625 533.

 7. Studio Body Evolution w Pruszkowie oferuje 15% zniżki na zabiegi modelujące sylwetkę (Vacu Shape i Roll Shape) oraz na presoterapię – profesjonalny zabieg pomagający m.in. w walce z celulitem. Firma mieści się przy Al. Wojska Polskiego 42 B w Pruszkowie, tel. 511 817 511,  www.bodyevolution-pruszkow.pl

 8. Rawat International– szkoła języka angielskiego oferuje 10% zniżki na kurs języka angielskiego (miesięcznie) oraz na miesięczne konwersacje z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się  przy ul. Wilsona 32A w Brwinowie, tel. 572 983 032, https://www.facebook.com/Rawat-International
 9. Biuro Rachunkowe Duowi Paulina Wiśniewska – księgowa z wieloletnim doświadczeniem oferuje 10% zniżki na usługi w zakresie: pełna księgowość, ryczałt, kadry i płace, KPiR (księgi przychodów i rozchodów), JPK (jednolity plik kontrolny), rozliczenia z US i ZUS oraz pomoc przy założeniu działalności gospodarczej. Kontakt po numerem telefonu 574 037 799, www.dwksiegowosc.pl.

 10. Niepubliczna Szkoła Podstawowa FAMILIA Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brwinowie oferuje 5% zniżki na comiesięczne czesne w pierwszym roku nauki. Zniżka nie łączy się z innymi upustami. Niepubliczna Szkoła Podstawowa FAMILIA, ul. Szkolna 18, Brwinów, nr tel. 22 729 58 21 www.familia.brwinow.szkolnastrona.pl 
 11. Firma Redskip.pl z siedzibą w Gdańsku od 2014 r. świadczy usługi wywozu odpadów w kontenerach. Jako partner programu umożliwia osobom posiadających Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystanie z 5% zniżki na odbiór odpadów w workach big-bag oraz w kontenerach:
  kontener KP2 – pojemność ok. 2 m3,
  kontener KP5 – pojemność ok. 5 m3,
  kontener KP7 – pojemność ok. 7 m3,
  kontener KP15 – pojemność ok. 15 m3, nadaje się tylko na lekkie odpady.

  Kontakt pod nr. 22 270 60 50 lub 572 41 41 41, pon. – pt. w godz. 7–17 oraz w soboty w godz. 9–13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.redskip.pl.

 12. Firma MindMatch to platforma internetowa umożliwiająca dopasowanie do siebie psychoterapeuty, psychologa, logopedy lub seksuologa. Oferuje posiadaczom Brwinowskiej karty Mieszkańca:

  • bezpłatny dostęp przez pierwszy miesiąc korzystania z platformy MindMatch dla psychologów, psychiatrów, seksuologów i logopedów (oraz wszystkich specjalistów związanych ze zdrowiem psychicznym),
  • bezpłatny dostęp do 1,5-miesięcznika „Zdrowy mózg” na temat zdrowia psychicznego wydawanego przez MindMatch.

   Strona internetowa: https://mindmatch.pl.

 13. Alicja Korepetycja – profesjonalne nauczanie matematyki z siedzibą firmy w Brwinowie. Jako partner programu oferuje osobom posiadającym Brwinowską Kartę Mieszkańca 10% zniżki na wszystkie produkty ze sklepu internetowego na stronie www.AlicjaKorepetycja.pl (po wpisaniu kodu rabatowego „kartaBrwinow10” przy zamówieniu) i 5% zniżki na pięć pierwszych korepetycji z matematyki (po wpisaniu kodu rabatowego „kartaBrwinow5”).
 14. KPS Ventures Spółka z.o.o. (Pewny Lokal) - jedna z największych firm w Polsce świadcząca usługi z zakresu odbiorów technicznych nieruchomości, sporządzania świadectw energetycznych oraz analiz umów deweloperskich. Posiadaczom Brwinowskiej Karty Mieszkańca oferujemy 10% zniżki na asystę naszego inżyniera przy odbiorze technicznym mieszkania oraz na sporządzenie świadectwa energetycznego. Usługę należy zamówić telefonicznie (797 014 014) lub online.
  Więcej informacji na stronach: https://pewnylokal.pl/swiadectwo-energetyczne-brwinow oraz https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania-warszawa 

Zasady Wydawania Brwinowskiej Karty Mieszkańca

Zasady Wydawania Brwinowskiej Karty Mieszkańca

1. Kto może otrzymać kartę?
a) mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie (bez względu na osiągany dochód);
b) członkowie rodzin osób określonych w punkcie a) w wieku do 18 roku życia, a uczący się – do 26 roku życia.
Każdy z członków rodziny otrzyma spersonalizowaną kartę - ze zdjęciem oraz imieniem i nazwiskiem
2. W jaki sposób otrzymać kartę?
Aby otrzymać kartę, należy złożyć wniosek o wydanie Brwinowskiej Karty Mieszkańca oraz okazać/załączyć:
a) dowód tożsamości;
b) zdjęcie. UWAGA: Ze względu na epidemię zdjęcia nie będą wykonywane na miejscu.
c) kopię pierwszej strony formularza rozliczeniowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym (osoby rozliczające się przez internet muszą dołączyć elektroniczne potwierdzenie wpłynięcia formularza) lub zaświadczenie potwierdzające rozliczenie podatku za ostatni rok rozliczeniowy w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie ze wskazaniem miejsca zamieszkania na terenie gminy Brwinów;
d) kopię legitymacji szkolnej lub studenckiej (osoby w wieku 18-26 lat, uczące się lub studiujące na studiach dziennych);
e) oświadczanie o zamieszkaniu na terenie gminy Brwinów (osoby w wieku 18-26 lat, uczące się lub studiujące na studiach dziennych).

Osoby między 13 a 18 rokiem życia, które są uprawnione do otrzymania karty, mogą osobiście złożyć wniosek wypełniony i podpisany przez rodziców z załączoną pierwszą stroną formularza PIT, a także odebrać kartę pod warunkiem okazania przez nich legitymacji szkolnej oraz kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców.

WNIOSEK NALEŻY ZŁOŻYĆ WYŁĄCZNIE OSOBIŚCIE W BIURZE RADY MIEJSKIEJ W URZĘDZIE GMINY BRWINÓW, UL. GRODZISKA 12, POKÓJ NR 004, PARTER. TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: OD 23 GRUDNIA 2016 R. (PIĄTEK) W GODZINACH PRACY URZĘDU.

Godziny przyjmowania wniosków wydawania Kart w kolejnych dniach będą podawane na bieżąco na stronie www.brwinow.pl oraz www.karta.brwinow.pl.
Wnioski o wydanie Brwinowskiej Karty Mieszkańca będą dostępne na stronach: www.brwinow.pl i www.karta.brwinow.pl oraz w Biurze Obsługi (pokój nr 007) i w Biurze Rady Miejskiej (pokój nr 004) w Urzędzie Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12.
Kartę będzie można odebrać osobiście tego samego dnia, po złożeniu poprawnie wypełnionego wniosku wraz z załącznikiem, okazaniu dowodu tożsamości oraz wykonaniu zdjęcia. Miejsce odbioru karty: Biuro Rady Miejskiej, Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, pokój nr 004 (parter).
Informacje na temat Brwinowskiej Karty Mieszkańca można uzyskać pod nr tel. 22 738 26 50.


 

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy