W sobotę Dzień Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 w Pruszkowie, w niedzielę Targ Przydasiów oraz Święto Pieczonego Ziemniaka, a przez cały weekend w Miejskiej Hali Sportowej Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza.

14 września 2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Otrzymało je 18 nauczycielek i trzech nauczycieli z gminnych placówek oświatowych.

W czterech świetlicach wiejskich z terenu gminy Brwinów, które zostały doposażone w interaktywne nowoczesne urządzenia, odbyły się zajęcia i warsztaty z wykorzystaniem otrzymanego sprzętu.

Wykonawca rozbudowy linii WKD informuje, że w związku przejazd kolejowy na ul. Łokietka w Owczarni będzie zamknięty z prowadzonymi pracami od 26 do 30 września 2022 r.

W tym czasie przystanek autobusowy Owczarnia A.Jagiellonki na linii B9 Żółwin - Owczarnia - Żółwin zostaje zawieszony.

W środę 31 sierpnia 2022 r. przy Brwinowskim Pałacu Kultury odbył się seans oscarowego filmu „Green Book”.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński spotkał się 16 września z mieszkańcami Brwinowa – po raz pierwszy w zrewitalizowanym pałacu będącym nową siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury. W Owczarni miejscem spotkania 19 września była świetlica OWCA.

Na terenie zielonej strefy między Osiedlem Sochaczewska i ul. 11 Listopada pojawiły się nowe urządzenia do ćwiczeń dla seniorów (i nie tylko), dwa bulodromy i alejka prowadząca w stronę ul. Moczydłowskiego. Gmina Brwinów zrealizowała ten projekt ze wsparciem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Wśród tematów, które poruszył na antenie Radio Bogoria burmistrz Arkadiusz Kosiński były m.in. Dni Brwinowa, historia cekaemu z 1939 r. oraz gminne inwestycje. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak opowiadała o planach na nowy sezon pracy.