Konsultacje społeczne w sprawie projektów statutów sołectw

W dniach od 7 września do 15 października 2023 r. odbędą się konsultacje społeczne w sprawie projektów statutów sołectw z terenu gminy Brwinów. Dla każdego z sołectw został przygotowany projekt nowego statutu.

Celem konsultacji jest zebranie uwag, wniosków i opinii mieszkańców gminy w sprawie rozwiązań zaproponowanych w projektach nowych statutów. Do udziału w konsultacjach uprawnieni są wyłącznie mieszkańcy danego sołectwa tj. Biskupic, Czubina, Domaniewa, Falęcina, Kań, Koszajca, Kotowic, Krosny, Milęcina, Moszny, Otrębus, Owczarni, Parzniewa, Tereni, Żółwina. Propozycje zmian do projektu należy zgłosić imiennie, w udostępnionym formularzu konsultacji społecznych projektu statutu sołectwa.

Projekty statutów odrębne dla każdego sołectwa oraz formularz konsultacji będą udostępnione:
1) w Urzędzie Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, w Biurze Rady Miejskiej (pokój nr 4 na parterze) w godzinach pracy Urzędu, w formie papierowej;
2) na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Brwinów (www.bip.brwinow.pl) w zakładce „Sołectwa” – Konsultacje społeczne;
3) na stronie internetowej Urzędu Gminy Brwinów (www.brwinow.pl);
4) podczas zebrań wiejskich.

Wypełniony formularz z uwagami będzie można złożyć do 15 października 2023 r. w formie pisemnej lub elektronicznej:
1) osobiście w Urzędzie Gminy Brwinów: ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów w godzinach pracy Urzędu
w Biurze Obsługi Interesanta – pokój nr 7;
2) w formie elektronicznej przez Platformę ePUAP: /575d9kicdq/SkrytkaESP;
3) za pośrednictwem Sołtysa.

Informacje w sprawie konsultacji można uzyskać w Biurze Rady Miejskiej pod nr tel. 22 730 26 50.

Protokół przebiegu konsultacji zostanie umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Brwinów (www.bip.brwinow.pl) w zakładce „Sołectwa” – Konsultacje społeczne.