W niedzielę 26 czerwca 2022 r. zostały rozegrane zawody wędkarskie w Brwinowie. Zorganizowało je koło nr 41 PZW, którego łowiskiem jest staw Basen w północnej części miasta.

Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwraca się z prośbą o ograniczenie korzystania z wody do podlewania i korzystanie z niej jedynie dla celów bytowych. Stacje Uzdatniania Wody pracują z pełną wydajnością, jednak dla zapewnienia dostaw w godzinach szczytu zapotrzebowania może dochodzić do zmniejszenia ciśnienia w sieci wodociągowej lub czasowych przerw w dostawach wody.

„Kropla wody dla spragnionego pupila” – tak nazwali swoją akcję strażnicy miejscy z Brwinowa, którzy przed Urzędem Gminy Brwinów ustawili miski z wodą. Spacerujący ulicą Grodziską właściciele czworonogów mogą napoić tu swoich ulubieńców.

Już tylko kilka dni zostało na zagłosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty „Roztańczone rondo” oraz „Blask Mazowsza” dotyczą gminy Brwinów. Głosy można oddawać do 30 czerwca 2022 r. Warto wspólnie zawalczyć o realizację tych wartościowych pomysłów.

Kto nie wyjeżdża na wakacje tuż po zakończeniu roku szkolnego, może spędzić ciekawy weekend – na rowerach, na przedstawieniach teatralnych… lub warsztatach historycznych przy pałacu w Brwinowie.

Czerwcowe wydanie „Ratusza” ukazało się na początku miesiąca. Główny temat numeru: zakończenie rewitalizacji pałacu w Brwinowie.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze zaprasza najmłodszych w kolejne niedziele o godz. 17 – już od 26 czerwca na niedzielne przedstawienia teatrów lalkowych na targowisku w Brwinowie.

Gmina Brwinów niedawno zakończyła remont ul. Kusocińskiego oraz ul. Turystycznej w Brwinowie, a już rusza realizacja kolejnych podobnych zadań. Utrudnień – a po kilku tygodniach prac nowej nawierzchni – można się spodziewać na ul. Na Skraju w Otrębusach oraz na odcinku ul. Małej w Owczarni.