język migowy

Budowa strefy aktywizacji osób starszych w Brwinowie (2022)

Opublikowano:
Budowa strefy aktywizacji osób starszych w Brwinowie (2022)

Operacja pn. „Budowa strefy aktywizacji osób starszych” zrealizowana została w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

W wyniku operacji osiągnięty został następujący cel: Wzmocnienie kapitału społecznego, poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska poprzez stworzenie strefy aktywizacji osób starszych w Brwinowie. Operacja została dofinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wartość zadania: 844 117,65
Wartość dotacji: 65 950,00 zł
Termin realizacji: 2022 r.

Ogólnodostępna strefa aktywizacji dla osób starszych powstała na zielonym obszarze między ul. 11 Listopada a osiedlem przy ul. Sochaczewskiej. Została wyposażona w dwa ogólnorozwojowe zestawy sprawnościowe dla osób starszych, grę pamięciową, koła do ćwiczeń dłoni, trenera nadgarstków, równoważnię i in. Zostały zbudowane dwa bulodromy (place do gry w boule) o wymiarach 16 x 5 m. W ramach inwestycji wykonano dojście do strefy aktywizacji od strony ul. 11 Listopada w Brwinowie (aleja z nawierzchnią z betonu asfaltowego z obrzeżem granitowym) oraz infrastrukturę towarzyszącą: ławki, kosze na śmieci, oświetlenie. Strefa została zaplanowana z myślą o seniorach i osobach przechodzących rehabilitację - ćwiczenia wykonywane na jej urządzeniach charakteryzują się niską intensywnością, poprawiają ruchomość w stawach, zwiększają siłę mięśni. Aktywność fizyczna seniorów i osób starszych na świeżym powietrzu zapewnia dotlenienie organizmu, poprawia krążenie krwi, wydolność oddechową i koordynację ruchową organizmu. Seniorzy mogą się tu spotykać w swoim gronie lub spędzać czas z młodszymi osobami, co będzie dobrze wpływać na ich samopoczucie.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy