język migowy

Dotacja na sprzęt dla OSP Brwinów

Opublikowano:
Dotacja na sprzęt dla OSP Brwinów

W 2015 r. gmina Brwinów otrzymała ponad 18 tys. zł dotacji na zakup sprzętu hydraulicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie. Środki te pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacja została przeznaczona na zakup dwóch narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego: rozpieracza ramiennego i rozpieracza teleskopowego. Sprzęt wykorzystywany będzie do prowadzenia różnego rodzaju działań ratowniczo-gaśniczych zarówno na terenie gminy Brwinów, jak i powiatu pruszkowskiego.

 

Pomoże w szybszej i skuteczniejszej likwidacji miejscowych zagrożeń np. podczas pożarów i wypadków. Rozpieracze umożliwiają uwolnienie rannych poprzez rozsunięcie, podniesienie belek, drzwi, elementów konstrukcji budowlanych, a także prowadzenie działań ratowniczych mających na celu uwolnienie osób zakleszczonych w rozbitych pojazdach samochodowych.

Całkowity koszt zakupu sprzętu wynosi 41 820,00 zł, natomiast kwota dotacji przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie to 18 400,80 zł.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy