język migowy

Brwinów: Gmina Fair Play

Opublikowano:

Tytuł „Gmina Fair Play” jest jednym z najważniejszych wyróżnień uzyskiwanych przez samorządy. Dzięki niemu dysponują one znakomitym argumentem potwierdzającym skuteczność podejmowanych działań proinwestycyjnych. Konkurs i program certyfikacyjny „Gmina Fair Play” jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Dzięki tytułowi „Gmina Fair Play” gminy są lepiej postrzegane w regionie.

Zyskują przewagę konkurencyjną nad innymi samorządami.


Jedną z najważniejszych korzyści wynikającą z udziału w konkursie jest możliwość zaprezentowania samorządów na szerszym forum publicznym oraz wsparcie w wysiłkach podejmowanych w celu pozyskania nowych inwestorów. Uzyskany certyfikat jest też mobilizacją do dalszego doskonalenia podejmowanych działań.

– Tytuł „Gmina Fair Play” to wielkie wyróżnienie, tym cenniejsze, że zdobyte w programie certyfikacyjnym, który stawia uczestnikom wysokie wymagania. Szczegółowa ankieta oraz zewnętrzny audyt są dla samorządu egzaminem sprawdzającym jakość funkcjonowania urzędu oraz pozytywne nastawienie gminy wobec inwestorów. Solidność, wiarygodność, życzliwe podejście do interesantów, budowanie dobrej współpracy z partnerami, przejrzystość działań, wysokie standardy – z takimi cechami kojarzy się określenie „Gmina Fair Play”. Zdobycie tego tytułu przez gminę Brwinów pokazuje, że nasze działania zmierzają w dobrym kierunku – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Gmina Brwinów otrzymała certyfikat „Gmina Fair Play” w latach: 2012, 2013, 2014, 2015, 2016  
W 2014 roku Brwinów otrzymał dodatkowo certyfikat „Złota Lokalizacja Biznesu”.
W 2015 roku Burmistrz Gminy Brwinów otrzymał indywidualne wyróżnienie:„Samorządowy Menedżer Roku” – za ponadprzeciętne zaangażowanie w pracę na rzecz gminy.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy