język migowy

Sportowa gmina

Opublikowano:

Wyróżnienia „Sportowa Gmina" przyznawane są samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji. Celem programu „Budujemy Sportową Polskę” jest pokazanie opinii publicznej oraz promowanie w Polsce i w Europie tych miast, gmin, powiatów oraz ich prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów, którzy wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży,  rozumieją znaczenie bezpieczeństwa uprawiania sportu, budują obiekty sportowe myśląc o niepełnosprawnych i promują zdrowy i aktywny styl życia.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znalazły się dotychczas zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji.


Gmina Brwinów otrzymała tytuł „Sportowa Gmina” w latach: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ,2016.

W 2015 Wojciech Nitecki z TG „Sokół” został uhonorowany tytułem „Pasjonat Sportowej Polski 2015”. Kapituła konkursowa doceniła ludzi, którzy na co dzień promują sport i rekreację, zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia i są inicjatorami imprez sportowych.

W 2017 r. tytuł „Pasjonata Sportowej Polski” otrzymał Arkadiusz Janiszek, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kobra”, od wielu lat propagujący w Brwinowie sporty wrotkarskie.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy