język migowy

Brwinów: Mazowiecka gmina na 5!

Opublikowano:

W 2012 r. funkcjonowanie wszystkich urzędów gmin na Mazowszu sprawdził „tajemniczy klient” podający się za przedsiębiorcę zainteresowanego rozpoczęciem działalności. Dzięki tej metodzie studenci Szkoły Głównej Handlowej stworzyli ranking gmin przyjaznych inwestorom. Brwinów uzyskał tytuł „Mazowiecka gmina na 5!”

Studenci z Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych SGH pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej sprawdzali poziom obsługi potencjalnego inwestora w urzędach gmin z wykorzystaniem narzędzi komunikacji elektronicznej. Ocenione zostały witryny internetowe, a zwłaszcza ich przejrzystość, łatwość dotarcia do potrzebnych informacji, odpowiednie wyeksponowanie danych kontaktowych i sposób informowania o wolnych terenach inwestycyjnych oraz widoczna obecność gminy na portalach społecznościowych. Na adres mailowy wysłano listy z zapytaniami od przedsiębiorcy potencjalnie zainteresowanego rozpoczęciem działalności na terenie gminy. W ten sposób studenci zbadali 877 gmin z całej Polski, w tym wszystkie mazowieckie – 314.

Jako „Mazowieckie gminy na 5!” zakwalifikowano ostatecznie 72 samorządy. Gmina Brwinów zajęła 7 miejsce, ex aequo z Grójcem, Lesznowolą, Piasecznem, Kowalą i Iłowem. Lepszy wynik uzyskały Mława, Radom, Pniewy, Mszczonów i Mińsk Mazowiecki, a zdobywcą pierwszego miejsca została Ostrołęka.  

Gmina Brwinów staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla inwestorów. Jeszcze w latach 2010 i 2011 jej potencjalną  atrakcyjność inwestycyjną  dla gospodarki narodowej (ocenianą w skali A do F) określano jako B. Najnowszy ranking przygotowany przez Centrum Analiz Regionalnych i Lokalnych potwierdza awans do najwyższej klasy. Brwinów znalazł się w gronie wymienianych tam wyróżniających się gmin z klasy A.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy