Bezpłatne badania piersi dla pań z powiatu pruszkowskiego w wieku 25-74 lata

Powiat pruszkowski zaprasza na badania urządzeniem BRASTER®PRO wykorzystującym technikę termografii. Trwają zapisy, liczba miejsc ograniczona.

Program polityki zdrowotnej „Poprawa dostępności do profilaktyki raka piesi wśród mieszkanek powiatu pruszkowskiego” jest skierowany do kobiet w wieku 25–74 lata.

Badanie wykonane jest bezpiecznie i bezboleśnie urządzeniem BRASTER®PRO, przez przeszkolony personel medyczny, który jednocześnie czuwa nad wiarygodnością badania. BRASTER®PRO to wyrób medyczny  wspierający wczesną diagnostykę raka piersi składający się z urządzenia i aplikacji mobilnej. Urządzenie wykorzystuje technologię ciekłokrystalicznej termografii kontaktowej, której skuteczność została potwierdzona w badaniach obserwacyjnych. Niebezpieczne zmiany i nieprawidłowości w piersiach wskazane są na podstawie algorytmów automatycznej interpretacji, które odczytują je z obrazów tomograficznych.

Zapisy pod nr tel. 22 739 48 40. Miejsce wykonywania badań: Centrum Medyczne Nadarzyn, ul. Sitarskich 3.

Zadanie finansowane z budżetu województwa mazowieckiego, z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Mazowszan, realizowanego pn. "Mazowsze dla Zdrowia 2024" oraz budżetu Powiatu Pruszkowskiego.