Zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2024

Już teraz mieszkańcy województwa mogą składać swoje propozycje do przyszłorocznego BOM. Nabór będzie trwał do 21 stycznia 2024 r.

Budżet Obywatelski Mazowsza to inicjatywa Zarządu Województwa umożliwiająca aktywny udział mieszkańców całego regionu w decydowaniu o części budżetu. Przyczynia się też do integracji i wzmacniania lokalnej tożsamości. Dzięki swojemu ogromnemu zasięgowi – obejmuje całe Województwo Mazowieckie, a zarazem dzieli je na 9 pul podregionalnych (podregiony: ciechanowski, ostrołęcki, płocki, radomski, siedlecki, warszawski – wschodni, warszawski – zachodni, żyrardowski, m.st. Warszawa). Tym samym daje szansę na udział w procesie ogromnej grupie mieszkańców.

Budżet Obywatelski Mazowsza daje okazję do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Można zgłaszać i promować własne ciekawe pomysły na rzecz mieszkańców, przyczyniające się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej gminy czy miasta, ale i całego regionu.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się w katalogu zadań o charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego.

Wszystkie informacje dotyczące BOM, wskazówki jak poprawnie przygotować projekt, a także inspiracje dla projektodawców, dostępne są na stronie bom.mazovia.pl.

Nabór wniosków ruszył od 6 grudnia br. i potrwa do 21 stycznia 2024 r.