Mieszkańcy i turyści dowiedzą się więcej

W ostatnich dniach na brwinowskich ulicach pojawiły się trzy nowe, ciemnozielone tablice informacyjne.

Przy alejkach księdza Jana Durki oraz księdza Franciszka Kawieckiego zawisły nowe tablice. Ich szata graficzna są zgodne z nowym systemem informacji gminnej. Na tablicach umieszczone zostały ważne fakty przybliżające patronów uliczek. Można również przeczytać o zasługach obu duszpasterzy dla społeczności gminy Brwinów. Zostały one również wzbogacone o fotografie.
Natomiast przy zbiegu ulic Biskupieckiej oraz Dworskiej od lipca można podziwiać nowy mural inspirowany rysunkiem Artura Grottgera „Kucie kos” będącym częścią większego cyklu „Polonia” przedstawiającego sceny z powstania styczniowego. Tuż obok malowidła została zainstalowana tablica opisująca mural jak również przybliżająca jednego z powstańców, którym miał być Adam Chmielowski, późniejszy Brat Albert.
W gminie Brwinów już w kilku miejscach można znaleźć tablice z ciekawostkami. Między innymi u zbiegu ulic Kościuszki i Wilsona oraz Wilsona i Lilpopa wiszą plansze przybliżające postać prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 1913-1924 Thomasa Woodrowa Wilsona, który aktywnie zabiegał o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przy ulicy Pszczelińskiej rośnie okazały, najstarszy w gminie dąb Brwinosław, a tuż przy nim znajduje się tablica przybliżająca dzieje tego dostojnego drzewa. W Otrębusach natomiast przy ulicy Spacerowej wisi tablica przybliżająca postać Tadeusza Stachowicza artysty malarza, społecznika, redaktora.
Plansze są jedną z form komunikacji przestrzennej w mieście i idealnie komponują się z elementami architektury. Dzięki nim zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą poszerzyć swoją wiedzę o lokalną historię.

Kunia Mural
Stachowicz