W poniedziałek 21 lipca w godz. 9-15 na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie odbędą się bezpłatne testy słuchu i darmowe konsultacje specjalistów.

Narodowy Test Słuchu to prowadzona od czterech lat, największa w Polsce kampania społeczna profilaktyki chorób słuchu. Mieszkańcy gminy Brwinów mogą wziąć udział w bezpłatnych testach słuchu wykonywanych w Pruszkowie 21 lipca w słuchobusie – mobilnym laboratorium słuchu. Nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich, a same testy są bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadrans.

Specjaliści wykonają najpierw krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest to konieczne, na miejscu zostanie wykonany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta. Narodowy Test Słuchu to okazja, aby spotkać się ze specjalistami zajmującymi się profilaktyką chorób słuchu i zasięgnąć u nich bezpłatnej porady. Każdy z pacjentów, który weźmie udział w Narodowy Teście Słuchu uzyska pełną informację nie tylko o tym, w jakim stanie jest jego słuch, ale także jak należy o niego dbać.