Centrum organizacji społecznych w Brwinowie

Organizacje społeczne i pozarządowe są ważnym elementem społeczeństwa obywatelskiego w gminie Brwinów. Budynek przy ul. Wilsona 2 stanie się miejscem dla ich działań.

Organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Brwinów najczęściej nie mają swojej siedziby pozwalającej na gromadzenie dokumentacji, organizację spotkań, a adres podany przy rejestracji służy jedynie do korespondencji. Burmistrz Arkadiusz Kosiński zaproponował przeznaczenie dla społeczników budynku, gdzie do połowy 2022 r. mieścił się Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.
Z powodu zmiany funkcji i konieczności dostosowania do nowych potrzeb, niezbędna okazała się jego modernizacja i adaptacja. Modernizacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie przyczyni się do stworzenia przestrzeni wspólnej dla organizacji społecznych i pozarządowych. W drugim przetargu został wyłoniony wykonawca prac, który po podpisaniu umowy będzie mieć 5 miesięcy na realizację zadania.
Program „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023” to nowa pozycja wśród programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Gmina Brwinów otrzymała 150 tys. złotych na modernizację i adaptację budynku przy ul. Wilsona 2. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 1,2 mln zł.

„Modernizacja i adaptacja budynku przy ul. Wilsona 2 w Brwinowie na potrzeby działalności organizacji społecznych” zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo 25 lat mazowsza

logotyp mazwosze dla lokalnych centrów integracyjnych