Akcja sterylizacji i kastracji w gminie Brwinów

Akcja sterylizacji i kastracji w gminie Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała dotację z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023”.

Realizowane  działania są skierowane do mieszkańców gminy Brwinów będących właścicielami suczek i psów. Gmina Brwinów sfinansuje koszty sterylizacji i kastracji oraz trwałego znakowania za pomocą elektronicznego chipa. Celem akcji jest zmniejszenie populacji zwierząt bezdomnych oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, trzeba zgłosić się do Straży Miejskiej w Brwinowie przy ul.  Grodziskiej  12,  pok.  nr 1 osobiście lub telefonicznie pod nr. tel. 22 729 63 94.

Warunkiem skorzystania z zabiegu finansowanego przez gminę Brwinów jest:

- zamieszkiwanie na terenie gminy,

- okazanie dowodu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego prawo do zwierzęcia np. aktualnej książeczki zdrowia lub paszportu wraz z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie,

- wypełnienie „Wniosku  o skierowanie zwierzęcia posiadającego właściciela na zabieg sterylizacji lub kastracji + chipowanie” w dwóch egzemplarzach, który dostępny jest w Straży Miejskiej lub do pobrania poniżej,

- ukończenie przez zwierzę szóstego miesiąca życia,

- posiadanie przy sobie dowodu opłaty od posiadanego zwierzęcia.

Jedno gospodarstwo domowe może zgłosić jedno zwierzę. W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek i otrzymać potwierdzenie skierowania zwierzęcia do zabiegu. Następnie posiadając ten dokument właściciel umawia wizytę w gabinecie weterynaryjnym. W ramach akcji zabiegi będą przeprowadzane w Brwinowskiej Przychodni Weterynaryjnej DOGTOR mieszczącej się przy ul. Armii Krajowej 3 lok. 8 tel. 799 744 244. Jeżeli w trakcie wizyty kwalifikującej lekarz zaleci badania lub zabiegi dodatkowe, to gmina Brwinów nie pokrywa ich kosztów.

Zwierzę zapisane przez właściciela na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia. Jeśli lekarz uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względów medycznych lub wieku, ma prawo odstąpić od wykonania zabiegu.

Wnioski mieszkańcy mogą składać od 3 lipca br. Akcja zaś będzie prowadzona do wyczerpania puli środków. Całkowity koszt działań wyniesie 14 950,00 zł. Połowę pokryją środki z dotacji, połowę środki z budżetu gminy.

Zadanie „Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Brwinów” jest współfinansowane  ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Rozmiar: 15.66 kb