Jaka strategia ZIT dla metropolii warszawskiej?

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza wszystkich mieszkańców metropolii warszawskiej do konsultacji społecznych dotyczących „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+”.

W dokumencie opracowanym wspólnie z gminami i powiatami współtworzącymi metropolię warszawską opisane zostały m.in. cele wynikające z diagnozy oraz wizji metropolii warszawskiej, a także kierunki działań, w których wskazane zostały przedsięwzięcia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych możliwe do współfinansowania ze środków UE. Przygotowanie i przyjęcie strategii da zarówno m.st. Warszawa, jak i pozostałym gminom i powiatom metropolii szansę na pozyskanie środków unijnych m.in. na budowę dróg rowerowych, parkingów Parkuj i Jedź, zakup taboru autobusowego oraz na projekty edukacyjne.
Projekt strategii ZIT dostępny pod linkiem: bit.ly/projektstrategii_ZIT_2023

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” zaprasza mieszkańców do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i opiniami podczas dwóch spotkań konsultacyjnych z ekspertami współtworzącymi Strategię ZIT:
Miejsce spotkań: Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1 w Warszawie, VIII piętro, sala 853
Daty i godziny spotkań:
- 4 lipca 2023 r., w godzinach 10:00-12:00,
- 19 lipca 2023 r., w godzinach 14:00-18:00.
Link do konsultacji aktywny do 1 sierpnia br.:konsultacje.um.warszawa.pl/ZIT
Więcej informacji na: omw.um.warszawa.pl oraz sm.waw.pl

W programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 na wdrażanie instrumentu ZIT przewidziana została kwota z UE w wysokości 135 000 000 EUR.

ulotka strategia ZIT