Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami odbywać się będą na terenie całej Polski. W Pruszkowie – w dniach 17 i 18 czerwca 2023 r.

W niedzielę 14 maja 2023 r. Stowarzyszenie Projekt Brwinów organizuje VII Rodzinną Wycieczkę Rowerową św. Floriana, która o godz. 15 wystartuje z Rynku i przejedzie ulicą Grodziską i odcinkiem DW nr 719 do Stawiska. Około godziny później rowerzyści pojawią się na ul. Mieszka I oraz Żółwińskiej w Owczarni. Po odwiedzeniu OSP w Żółwinie peleton powróci do Brwinowa – ok. godz. 17 będzie przejeżdżał przez ul. Wilsona, Lilpopa, Kraszewskiego i Pszczelińską do OSP Brwinów.

Do 30 czerwca 2023 r. fotografowie amatorzy mogą przesyłać zdjęcia pokazujące przestrzeń ukształtowaną przez człowieka z uwzględnieniem szaty roślinnej. Jest to IV edycja konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

 

Czytaj więcej…

Oddział Regionalny KRUS w Warszawie zachęca do skorzystania z bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie.

Powracającym każdej wiosny problemem są pożary traw. Mogą one stanowić zagrożenie – stąd apel Wojewody oraz Wojewódzkiego Komendanta PSP.

Czytaj więcej...