język migowy

PSZOK dla mieszkańców gminy Brwinów

Opublikowano:

Mieszkańcy gminy Brwinów mogą korzystać bez dodatkowych opłat z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Nadarzynie.

Gmina Brwinów podpisała porozumienie z gminą Nadarzyn, na mocy którego od 8 lutego br. mieszkańcy gminy Brwinów mogą korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą zostawić wybrane frakcje odpadów komunalnych. Do PSZOKu w Nadarzynie będzie można we własnym zakresie dostarczać posegregowane frakcje odpadów:

  • bioodpady,
  • odpady wielkogabarytowe,
  • zużyte opony,
  • odpady budowlane z remontów, na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę (gruz betonowy i ceglany, zmieszane odpady z betonu, odpadów materiałów ceramicznych itp.).

 

Do PSZOKu nie będą przyjmowane m.in. odpady zawierające azbest i papę, odpady silnie toksyczne ani odpady pochodzące z działalności gospodarczej.

W ramach obowiązujących limitów rocznie na jedno gospodarstwo domowe będzie przyjmowanych do 4 szt. zużytych opon oraz do 300 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Odpady budowlane nie mogą zawierać materiałów niebezpiecznych.

Aby móc oddać bez dodatkowych opłat odpady do PSZOK w Nadarzynie należy złożyć oświadczenie w sprawie uprawnień do korzystania z PSZOK do Urzędu Gminy Brwinów, Biuro Obsługi Interesanta, pokój 007, ul. Grodziska 12 lub przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Po weryfikacji, czy dana osoba nie zalega z płatnościami za gospodarowanie odpadami, zostanie wystawione zaświadczenie. Będzie można je odebrać osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej (pok. 10. budynek urzędu przy ul. Kościuszki 4a) lub otrzymać skan mailem. Zaświadczenie jest ważne 2 tygodnie od daty wystawienia w przypadku oddawania odpadów budowalnych i opon, a w przypadku bioodpadów i odpadów wielkogabarytowych – 1 miesiąc od daty wystawienia.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajduje się przy ul. Turystycznej 38 w Nadarzynie i jest prowadzony przez Przedsiębiorstwo Usługowe Hetman Sp. z o.o.

Godziny otwarcia PSZOKu dla mieszkańców gminy Brwinów:

wtorek 08:00-13:00

środa 16:00-20:00

piątek 16:00-20:00.

pdf

Regulamin PSZOK 2021

Rozmiar: 168.12 kb
docx

Oświadczenie PSZOK

Rozmiar: 18.06 kb

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy