język migowy

Warszawskie Badanie Ruchu

Opublikowano:

Od 1 października do 30 listopada 2024 r. m.in. na terenie naszej gminy prowadzone będą badania ankietowe w ramach badań ruchu w metropolii warszawskiej.

Ankieterzy będą zbierać informacje o sposobach podróżowania mieszkańców oraz informacje o ruchu pojazdów. Odwiedzą losowo wybrane lokale mieszkalne w celu przeprowadzenia wywiadu ze wszystkimi członkami gospodarstwa domowego, którzy skończyli przynajmniej 6 lat. Ankieterów będzie można spotkać również na stacjach kolejowych.

Jaki jest cel badania?

Chcemy dowiedzieć się jak, dokąd i czym przemieszczają się mieszkańcy naszej gminy. Te informacje umożliwią zaplanowanie korzystnych rozwiązań transportowych w metropolii warszawskiej.

Ostatnie kompleksowe badania ruchu Warszawa przeprowadziła wiosną 2015 roku. Na przestrzeni lat nastąpiły znaczne przemiany ekonomiczne i społeczne, rozwinął się system transportowy w Warszawie i metropolii. Analiza wyników badań umożliwi m.in. aktualizację matematycznego modelu ruchu, który służy jako narzędzie do planowania optymalnych rozwiązań transportowych na przyszłość.

Jak będzie wyglądać badanie ankietowe?

Badanie jest dobrowolne i anonimowe. Ankieterzy będą odwiedzać mieszkańców w środy, czwartki, piątki lub soboty. Przedmiotem wywiadu będą wszystkie podróże odbyte w dniu poprzedzającym wizytę ankietera (lub w czwartek w przypadku wywiadów prowadzonych w sobotę).

Ankieterzy zapytają między innymi:

☑  o podstawowe, kluczowe dla badania informacje na temat gospodarstwa domowego

☑  o cele podróży

☑  o wykorzystane środki transportu

☑  o godziny rozpoczęcia i zakończenia podróży

Pomóż ankieterowi wypełnić kwestionariusz, odpowiadając na jego pytania.

Uwaga! Ankieterzy z agencji badawczej PBS Sp. z o.o. realizującej badania, będą wyposażeni w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz kopię listu dokładniej wyjaśniającego cel badania. Bez obaw zaproś ankietera do domu i opowiedz mu o swoich codziennych podróżach.

Realizacja badania jest jednym z działań wynikających z Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla metropolii warszawskiej 2030+ (SUMP).

Więcej informacji na stronie:  transport.um.warszawa.pl/wbr2024

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy