język migowy

Jubileusz DPS w Czubinie

Opublikowano:

Dom Pomocy Społecznej w Czubinie rozpoczął działalność jako samodzielna instytucja 25 lat temu. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 2 lipca 2024 r.

Mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Czubinie świętowali jubileusz w gronie przyjaciół. Dyrektor Roman Wodzyński powitał serdecznie przybyłych gości, wśród których byli zarówno przedstawiciele władz samorządowych (gminę Brwinów reprezentowali burmistrz Arkadiusz Kosiński i jego zastępca Jerzy Wysocki; obecna też była sołtys Czubina Aldona Górniak), jak też dyrektorzy podobnych instytucji niosących pomoc, grupy mieszkańców i pracowników z innych domów pomocy społecznej oraz osoby, które w różny sposób zetknęły się lub współpracowały z placówką w Czubinie.

Obszerna wiata w ogrodzie przed budynkiem dworu chroniła przed przelotnym deszczem, a około 150 gości mogło podziwiać i oklaskiwać program przygotowany przez mieszkańców DPS. Po krótkiej opowieści o historii domu, który 25 lat temu przestał być filią DPS w Bramkach i rozpoczął funkcjonowanie jako samodzielna instytucja, nadszedł czas na występ czubińskiego chóru. Mieszkańcy lubią spędzać czas w urozmaicony sposób, rozwijając własne zainteresowania – stąd pomysł na założenie zespołu wokalnego. Wspólny śpiew łączy ludzi i poprawia nastrój, co widać też było też podczas występu zespołu, który zaprosił wszystkich do śpiewania razem znanych i popularnych piosenek oraz przyśpiewek ludowych. Zabrzmiał m.in. hymn Czubina, opowiadający o jego mieszkańcach: „Pochodzimy z różnych domów lub miejsc, których dawno nie ma. Kiedyś mieliśmy rodzinę, lecz odeszli – są wspomnienia. Jeden silny, drugi słaby, czy na wózku, czy leżący (…) mieszkańcy Czubina to jedna rodzina. Na dobre i na złe. Tu czas miło płynie, jak w każdej rodzinie wspieramy mocno się.”

Nie zabrakło tortu i „urodzinowych” atrakcji, wśród których były m.in. lody, fotobudka oraz wizyta dwóch alpak, których opiekun chętnie opowiadał o zwyczajach tych zwierząt. Na ręce dyrektora Romana Wodzyńskiego składane były życzenia, gratulacje i podziękowania.

01
07
03
04
05
10

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy