język migowy

Ruszyła Scena Letnia dla Dzieci

Opublikowano:

Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze zaprasza najmłodszych na niedzielne wakacyjne przedstawienia teatrów lalkowych na targowisku w Brwinowie.

 Dobra wiadomość dla najmłodszych – Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze już po raz czwarty zorganizowało przedstawienia teatrów lalkowych w ramach Sceny Letniej dla Dzieci im. J. Warnkówny. Podobnie jak w latach ubiegłych, spektakle będą się odbywały na targowisku miejskim w Brwinowie zawsze w niedzielne popołudnia o tej samej porze tj. o godz. 17 – wstęp wolny.

Przedstawienia cieszą się dużą popularnością. Co roku budzą wiele emocji, wywołują radość i uśmiech zarówno u młodszych, jak i dojrzałych widzów. Warto już dziś zarezerwować sobie czas i przyjść na najbliższe widowisko pt. „Dong co ma świecący nos” Teatru Uszytego z Krakowa. Po spektaklu artyści poprowadzą specjalne warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Program wakacyjnej Sceny Letniej na lipiec:

7 lipca, godz. 17.00
„Dong co ma świecący nos”, Teatr Uszyty z Krakowa.

14 lipca, godz. 17.00
„Uczeni, czyli Marysia i chłopaki ratują świat”, Teatr Lalek Marka Żyły z Rybnika.

21 lipca, godz. 17.00
„O najwspanialszym Piecuchu”, Teatr Barnaby z Gdańska.

28 lipca, godz. 17.00
„Czyja to walizka?”, Teatr Wielu Form z Płocka.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego. Stowarzyszenie na patronkę sceny wybrało żyjącą w latach 1851-1934 Wielkopolankę, Jadwigę Warnkówną – nauczycielkę, pisarkę, patriotkę, niestrudzoną działaczkę społeczną, która od 1911 r. aż do śmierci mieszkała i działała w Brwinowie.

Działalność teatru jest możliwa dzięki społecznikom, szczególnie dzięki zaangażowaniu Waldemara Matuszewskiego i Wandy Chrzanowskiej.

 

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy