język migowy

Eleganckie samochody na Rynku w Brwinowie

Opublikowano:

Zorganizowany przez otrębuskie Muzeum Motoryzacji i Techniki konkurs na najbardziej elegancki zabytkowy samochód przyciągnął wielu miłośników dawnych samochodów.

 W niedzielne popołudnie 5 maja na Rynek w Brwinowie zjechały się zabytkowe pojazdy „z duszą”, które zostały zaprezentowane przez właścicieli z pasją i nieskrywaną dumą. Niezwykły wygląd i godny podziwu stan samochodów uzupełniały opowieści załóg o motoryzacyjnym hobby, które często przechodzi z pokolenia na pokolenie. W konkursie odbywającym się pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów jurorami byli dyrektor Muzeum Motoryzacji i Techniki Joanna Mikiciuk, przewodniczący Rady Miejskiej w Brwinowie Sławomir Rakowiecki oraz zastępca burmistrza Sławomir Walendowski. Oceniali kilkanaście zgłoszonych do konkursu pojazdów, ale publiczność zgromadzona w centrum miasta mogła podziwiać też kilkanaście motocykli oraz pojazdy Muzeum pokazujące się poza konkursem – zwłaszcza biały mercedes przedwojennej słynnej aktorki Lody Halamy oraz imponujący niebieski Packard.

Barwne opowieści urozmaicały prezentację pojazdów. Okazało się, że niezwykłe samochody mogą być prezentem od zięcia, znaleziskiem ukrytym „w krzakach” lub dodatkiem do kupionej nieruchomości. Zwycięzca konkursu elegancji – stylowy Fiat 124 – jeszcze kilka lat temu jeździł po Warszawie „na czarnych blachach”, służąc swojemu właścicielowi jako zwykły środek lokomocji. W Brwinowie zaprezentował się już z żółtymi tablicami pojazdu zabytkowego oraz w podróżnej, wakacyjnej stylizacji z walizkami na bagażniku dachowym. Drugie miejsce wywalczył pojazd OSP Baranów. Trzecie miejsce zdobył czerwony Fiat 1100, który – jak opowiadał jego właściciel – został „mieszkańcem” Brwinowa cztery lata temu, po sprowadzeniu oryginalnego pojazdu z Norwegii. Duże wrażenie na widzach zrobiła też amerykańska replika kabrioletu marki Mercedes, polskie marki Polonez i Syrena, a także piękne zabytkowe pojazdy Chevrolet i Citroën. W ich ślady idą dwudziesto- i trzydziestolatki: saab i inne fiaty. Po ponad godzinnym postoju na Rynku kawalkada pojazdów udała się do Otrębus – na wielką motoryzacyjną majówkę w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

DSC 0963
DSC 0984
DSC 0985
DSC 1016
DSC 1039
DSC 1073
DSC 1080
IMG 0558
IMG 0612
IMG 0685
IMG 0705
IMG 0713
IMG 0797
IMG 0836
IMG 0907
DSC 1015
DSC 0958
DSC 1062

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy