język migowy

Dożynki w Brwinowie

Opublikowano:

W dniach 19-20 sierpnia w Brwinowie odbyły się dożynki gminne. W programie znalazły się m.in. konkursy z nagrodami, występy zespołów muzycznych oraz zawody siłaczy.

Tegoroczne dożynki rozpoczęły się w sobotnie popołudnie od „Zawodów siłaczy”. Zawodnicy rywalizowali m.in. w wyciskaniu sztangi czy przerzucaniu opony na czas. Najbardziej widowiskowe okazało się przeciąganie kilkutonowego samochodu. Piękna pogoda i zapowiedziany koncert zespołu „Zakopower” przyciągnęły w sobotni wieczór do Brwinowa nie tylko mieszkańców gminy. Muzycy wspaniale rozbawili publiczność, a za gromkie brawa dziękowali bisami.

Niedzielna część gminnych dożynek rozpoczęła się nabożeństwem w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie. Mszę świętą dziękczynną odprawił ksiądz Marian Wnuk. Była ona okazją do podziękowania za trud pracy rolników i podzielenia się chlebem dożynkowym.
Po południu przy Brwinowskim Pałacu Kultury na mieszkańców gminy i gości czekały liczne atrakcje.. Był konkurs wiedzy o gminie Brwinów zorganizowany przez Biuro Promocji podczas którego uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody, a także eko-gra przygotowana przez Straż Miejską. Gminny Ośrodek Kultury zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i stworzenia makiety Brwinowa. W eko-konkursie zorganizowanym przez Komitet Rewitalizacji była nagradzana umiejętność rozpoznawania gatunków drzew na podstawie kształtu liści. Przedstawiciele Komitetu Rewitalizacji informowali zainteresowanych mieszkańców o działaniach na terenie gminy Brwinów dotyczących wyznaczonych obszarów, w ramach zadań zawartych w Gminnym Programie Rewitalizacji. Działania te są prowadzone w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej i środowiskowej.
Biblioteka Publiczna przygotowała stoisko, na którym uczestnicy imprezy mogli zakupić książki. Specjalnie dla mieszkańców gminy Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło swój punkt informacyjny, a na najmłodszych oczekiwały baloniki, kolorowanki, krzyżówki, i łamigłówki oraz słodkości i orzeźwiającą lemoniada.
Sceniczne występy rozpoczął koncert znanego lokalnej publiczności zespołu „Kwiaty Żółwina” muzyków żółwińskiego Klubu Seniora. Miłośników miejskich potańcówek przyciągnęły tańce pod chmurką. Publiczność bawiła się przy piosenkach „Kapeli Warszawskiej im. Staśka Wielanka”.
Było słonecznie, radośnie i bardzo kolorowo.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.

fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
fot. UGB
Zakopower fot. Okej/AG
Zakopower fot. Okej/AG
Zakopower fot. Okej/AG
Zakopower fot. Okej/AG
fot. Okej/AG
fot. Okej/AG

Więcej zdjęć w albumie FB

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy