język migowy

Dożynkowe świętowanie

Opublikowano:
Dożynkowe świętowanie

Już w najbliższy weekend 19 i 20 sierpnia w Brwinowie odbędą się dożynki gminne. W programie przewidziane są koncerty, konkursy, potańcówka, pyszne jedzenie oraz msza święta dziękczynna za zbiory.

Pierwszego dnia w sobotę o godz. 14 na polu koncertowym przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Przejazd odbędą się brwinowskie „Zawody siłaczy”. Pod tym hasłem kryje się kilka konkurencji znanych zawodnikom i kibicom m.in. przerzucanie opon, podnoszenie ciężarów, waga płaczu. Do wspólnej zabawy zachęca Wojciech Nitecki, organizator sportów siłowych Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Wieczorem o godz. 20 specjalnie dla brwinowskiej publiczności zagra zespół „Zakopower” wykonujący muzykę folkową z elementami rocka i jazzu.

Drugiego dnia w niedzielę o godz. 10.30 w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie odbędzie się msza dożynkowa. Po południu przy brwinowskim Pałacu Kultury (ul. Pałacowa 1) o godz. 16 w muzyczną podróż zabiorą publiczność „Kwiaty Żółwina”, a godzinę później rozpocznie się potańcówka miejska przy piosenkach „Kapeli Warszawskiej im. Staśka Wielanka”. Na niedzielne popołudnie atrakcyjny program przygotowała Straż Miejska – będą ciekawe gry i zabawy.

Warto przyjść wcześniej, bo już od godz. 15 będą dostępne stoiska tematyczne (np. książkowe Biblioteki Publicznej), oraz rozpoczną się konkursy z nagrodami. Przedstawicielki Komitetu Rewitalizacji będą informować o Gminnym Programie Rewitalizacji (GPR), tj. o działaniach zmierzających do tworzenia warunków do jakościowego i zrównoważonego rozwoju oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

W sobotę i niedzielę będzie dostępna strefa gastronomiczna (food truck) oraz stoisko z watą cukrową i popcornem.

Organizatorem dożynek jest Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy