język migowy

Obchody 1 sierpnia w Brwinowie

Opublikowano:
Obchody 1 sierpnia w Brwinowie

Tegoroczne obchody rocznicowe rozpoczną się w brwinowskim ogrodzie botanicznym od konkursu z nagrodami. W dalszej kolejności odbędą się uroczystości pod pomnikiem Armii Krajowej oraz msza święta w intencji poległych.

Na zakończenie – pokaz filmu o Warszawskich Powstańcach.

Uroczystości 1 sierpnia zostaną poprzedzone konkursem wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Konkurs tematyczny rozpocznie się już o godz. 16 w ogrodzie botanicznym w Brwinowie i potrwa do godz. 18. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o Powstaniu Warszawskim jako wydarzeniu ważnym dla tożsamości narodowej Polaków. Konkurs jest adresowany do wszystkich – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – dla zwycięzców przygotowano cenne nagrody!

 

Dla upamiętnienia Powstańców Warszawskich i ich heroicznego zrywu o godz. 17 w symboliczną godzinę „W” zostaną włączone syreny alarmowe – zatrzymajmy się na chwilę i upamiętnijmy Bohaterów sprzed 79 lat. W uroczystościach na Rynku przy pomniku Armii Krajowej wezmą udział m.in. poczty sztandarowe. Delegacje złożą wiązanki kwiatów.

 

W programie uroczystości nie zabraknie tradycyjnych punktów programu – o godz. 18 w kościele św. Floriana zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych, a o godz. 20 rozpocznie się bezpłatny plenerowy seans filmowy w parku miejskim (w razie niepogody seans zostanie przeniesiony do pałacu w Brwinowie – siedziby Gminnego Ośrodka Kultury OKej). Tym razem Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza na film „Jeden  strzał”, który przybliża historię trzech dni września ’44 roku.

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy