język migowy

W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji

Opublikowano:

Uczniowie na zasłużonych wakacjach, a w gminnych szkołach i przedszkolach prace wrą. Zarówno ekipy remontowe, kadra dydaktyczna oraz pracownicy gospodarczy spieszą się, aby zdążyć z zadaniami do końca sierpnia.

Referat Inwestycji i Remontów nadzoruje pracę firm wyłonionych w rozstrzygniętych przetargach na prace remontowe w trzech szkołach i dwóch przedszkolach mieszczących się na terenie gminy Brwinów. Niebawem rozpoczną się też prace w czwartej szkole. Koszt wszystkich prac wynosi łącznie  ponad 1,3 mln zł.

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie trwa remont sali gimnastycznej. Remont obejmuje malowanie stalowej konstrukcji dachu, sufitu, ścian, odnowienie drabinek i drewnianych osłon grzejnikowych oraz to, co najważniejsze: położenie nowej nawierzchni sportowej na podłodze. Podczas prac remontowych stwierdzono nieszczelności stolarki okiennej powodujące przecieki wody opadowej do wnętrza. Rozszerzono więc zakres prac o wymianę uszczelek okiennych. Po zakończeniu prac sala gimnastyczna jeszcze przez wiele lat będzie służyła uczniom. Szkoła we własnym zakresie wykonała naprawę wentylacji mechanicznej. W placówce w wakacje zostanie odnowiony sekretariat. Na podłodze pojawią się panele oraz odświeżone zostaną ściany. Ponad to szkolny plac zabaw przechodzi w tej chwili modernizację. Stara nawierzchnia oraz zabawki zostały zdemontowane, a nowe zamówione. Nowa nawierzchnia będzie wykonana z piasku, tak aby spełniać wymogi projektu „Działaj dla klimatu”, który jest zrealizowany dzięki dofinansowaniu w ramach EOG oraz potrzebom małych użytkowników. Trwają również prace nad projektem nowego placu zabaw, który będzie przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Ponadto placówka we własnym zakresie remontuje teraz oddział zerówkowy. Dwie sale są już odmalowane, a na swoją kolej czeka trzecia sala i korytarz.

 

W budynku Szkoły Podstawowej  przy ul. Żwirowej 16 w Brwinowie trwa w tej chwili całkowy remont sali komputerowej. W pracowni wymieniana jest cała instalacja elektryczna i teletechniczna wraz z osprzętem i oprawami oświetleniowymi. Remont obejmuje naprawy tynków, malowanie ścian i sufitu, wymianę posadzki. Po zakończeniu prac klasa zostanie wyposażona w nowy sprzęt komputerowy, na który szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. Własne działania remontowe w szkole obejmują prace przy wejściu do budynku oraz odświeżenie pracowni dydaktycznych.

W Przedszkolu nr 1 przy ul. Lilpopa 4 w Brwinowie trwa w tej chwili modernizacja kotłowni gazowej. Prace obejmują całkowitą wymianę wszystkich instalacji oraz pieców. Modernizacja przełoży się na oszczędności w zużyciu gazu.

W budynku szkoły podstawowej w Żółwinie przy ul. Szkolnej 39 w dwóch salach na pierwszym piętrze prowadzone są prace modernizacyjne związane ze zmianą aranżacji. W obu pomieszczeniach  zmodernizowano instalację elektryczną, pomalowano ściany oraz wymieniono posadzki na bardzo estetyczne, wytrzymale i łatwe w utrzymaniu w czystości wykładziny PCV. W przerwie wakacyjnej szkoła we własnym zakresie zmodernizowała już jedną z pracowni, przeznaczając ją na drugie pomieszczenie świetlicowe. Odświeżone zostały ściany oraz niezbędne wyposażenie. Z uwagi na to, że od września w szkole rusza dodatkowy oddział zerówkowy, przygotowana została również nowa pracownia zgodna z potrzebami najmłodszych uczniów.

W budynku Szkoły Podstawowej w Otrębusach przy  ul. Piaseckiego 2 jeszcze w lipcu ruszy przebudowa zaplecza kuchni na salę. Prace zakończą się do końca września br., jednak nie będą zakłócać zajęć dydaktycznych.

W pozostałych placówkach prace remontowe zakończą się do 31 sierpnia br.

W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji
W szkołach i przedszkolach nie ma wakacji

O Brwinowie

25 095+
Liczba mieszkańców
40
Zabytków w Brwinowie
6916
Powierzchnia w ha
+60%
Miejsc pracy