Ukazał się majowy numer biuletynu „Ratusz”, a w nim m.in. artykuł o dotacji na budowę torów rowerowych typu pumptrack oraz informacje o budowie i przebudowie dróg gminnych, a także komentarz burmistrza Arkadiusza Kosińskiego wraz z wykazem dróg zaplanowanych do utwardzenia destruktem asfaltowym.

Ratusz

Strażacy z Biskupic mają szansę na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z wyposażeniem w sprzęt specjalistyczny. Trwa postępowanie przetargowe. Gmina Brwinów pozyskała na ten cel dotację.

25 maja 2018 r. w całej Unii Europejskiej zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie związane z ochroną prywatności – Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, tzw. RODO.

Gmina Brwinów zamierza rozpocząć w tym roku kolejną inwestycję z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Budowa torów easy i mini pumptrack uzyskała dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W kwietniu 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów – poprawa spójności obszaru Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów poprzez współpracę w zakresie polityki społecznej, kształtowania przestrzeni publicznej, gospodarki wodnej i komunikacji”, który gmina Brwinów, miasto Milanówek i miasto Podkowa Leśna zrealizowały ze wsparciem 50 partnerów.  Minął ponad rok, a wiele przykładów świadczy o trwającym oddziaływaniu projektu.

Podczas festynu sołeckiego „U nas OK” w Otrębusach, który odbył się 19 maja 2018 r., wieś Otrębusy została uhonorowana medalem Marszałka Województwa Mazowieckiego, przyznawanym za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

19 maja br. w związku z przemarszem orkiestry podczas festynu w Otrębusach w godz. 12.30-13.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Wiejskiej.

Sołtys Otrębus zaprasza na festyn „U NAS O.K.” im. Tadeusza Stachowicza – „Otrębusy 600+”, który odbędzie się w sobotę 19 maja o godz. 12 w parku przy Toeplitzówce w Otrębusach.