W poniedziałek 19 listopada  2018 r. o godz. 18 w sali  Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Pszczelińskiej 3 w Brwinowie odbędzie się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Brwinowie VIII kadencji. W programie m.in. ślubowanie władz samorządowych wybranych w październikowych wyborach: radnych Rady Miejskiej w Brwinowie oraz Burmistrza Gminy Brwinów.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Warszawie w sprawie pierwszej sesji.

 

Spółka Hupac Terminal Brwinów, która rozpoczyna swoją działalność w Parzniewie, wybudowała na własny koszt ostatni odcinek ul. Świętego Jerzego. W październiku nowa droga została przekazana gminie Brwinów.

Ze względu na prowadzone prace w poniedziałek i wtorek 19 i 20 listopada br. zostanie całkowicie zamknięty odcinek ul. Leśnej w Kaniach – od ul. Górnej do końca drogi (ok. 180 m). W tym czasie nie będzie możliwy dojazd do Szkoły Jazdy Konnej „Pa Ta Taj”. Przepraszamy za utrudnienia.

W listopadzie na antenie Radio Bogoria gościli: burmistrz Arkadiusz Kosiński, strażacy – komendant gminny OSP Krzysztof Newen i naczelnik OSP Biskupice Stanisław Grabek – oraz reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury – Aleksandra Kopp i Paweł Bartosiewicz.

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości zgromadziły na brwinowskim Rynku wielu gości i mieszkańców.

W listopadowym numerze biuletynu „Ratusz” są m.in. zaproszenia na wydarzenia organizowane z okazji Święta Niepodległości, informacje o wynikach wyborów samorządowych oraz plan zajęć sportowych w hali miejskiej w Brwinowie.

[PDF]

W związku z podpisaną przez Prezydenta RP ustawą poniedziałek 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.

Do 30 listopada br. będzie przeprowadzona ankieta wśród mieszkańców, która ma pomóc w opracowaniu „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Brwinów”. Głównym celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.