Zajęcia dodatkowe organizowane w szkołach w czasie wakacji:


Szkoła Podstawowa w Żółwinie

w dniach 25-29.06.2018 r. zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe, zajęcia przyrodnicze (doświadczenia fizyczne), za dodatkową opłatą wyjazd na basen

Szkoła Podstawowa w Otrębusach

w dniach 02.07-16.07.2018 r. zajęcia sportowe na terenie szkoły, za dodatkową opłatą wyjazd do kina, basen, muzeum, wycieczka do Warszawy, eksperymenty i robotyka (w szkole)

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie

w dniach 23.07-27.07.2018 r. zabawy i gry zespołowe, ping-pong, warsztaty kulinarne, gra zadaniowa-szukanie skarbu, wycieczka piesza

Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie

w dniach 30.07-10.08.2018 r. zajęcia wg grup wiekowych m.in. gry i zabawy rekreacyjne (np.: badminton, ringo, speedminton, dwa ognie), zabawy ze współzawodnictwem, turnieje małych zespołów w grach zespołowych, zajęcia na ściance wspinaczkowej, zajęcia gimnastyczne.
Dodatkowe informacje i zgłoszenia dostępne są w poszczególnych placówkach.


Lato w mieście – Gminny Ośrodek Kultury

Lato w mieście – zgłoszenia zostały przyjęte, zainteresowani zakwalifikowani będą informowani indywidualnie.
W OWCy przez 4 tygodnie trwać będą półkolonie stacjonarne. Dzieci będą spędzać czas głównie na świeżym powietrzu, w przyświetlicowym ogrodzie. W ciągu dnia będą budować szałasy z gałęzi, uczyć się różnych technik rękodzieła, zwoływać plemienne narady oraz rozpoznawać rośliny i zwierzęta w pobliskim lesie. Zajęcia będą prowadzone przez Barbarę Przelaskowską - mistrzynię rękodzieła, rysunku i małych form architektonicznych oraz Agatę Balińską - malarkę i arteterapeutkę.

Pod koniec sierpnia wakacje artystyczne organizowane przez Ognisko Muzyczne im. Marii Szymanowskiej.

Szczegółowe informacje – Gminny Ośrodek Kultury, tel. 22 729 34 15, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Półkolonie z Woltą

LKS Wolta zaprasza przez całe wakacje na półkolonie w siodle.
Więcej informacji: LINK - WWW

Językowe lato w mieście

Szkoła językowa Rawat International (partner Brwinowskiej Karty Mieszkańca) zaprasza na warsztaty wakacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Więcej informacji: www.rawatinternational.pl/warsztaty-wakacyjne

Wydawnictwo Sofijka – półkolonie dla dzieci „Śladami Wielkich Polaków”

Wydawnictwo Sofijka od 2 do 6 lipca zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na niezwykłą przygodę, podczas której uczestnicy poznają trzydziestkę niezwykłych Polek i Polaków, będą pisać bajki, wymyślać wynalazki (czy uda się zrobić kamizelkę kuloodporną i pojazd kosmiczny?), robić eksperymenty, brać udział w quizach, jeździć konno i bawić się dużo na świeżym powietrzu.
Więcej informacji: www.facebook.com/events/217505108981170/

Pruszków Basket Camp

Ciekawa propozycja dla młodych koszykarzy z Pruszkowa i okolic – letni camp organizowany przez MKS Pruszków wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w hali pruszkowskiego ZSOiS uczestnicy będą podnosić swoje umiejętności sportowe. Camp jest otwarty dla wszystkich chętnych, dziewcząt i chłopców, nie tylko z MKS Pruszków.

Dzienny plan zajęć podczas campu obejmuje dwa treningi, obiad (dieta dla sportowców) oraz odpoczynek. Godziny trwania to 10 – 16. Dzięki rezygnacji z noclegów koszt to tylko 300,- zł za tydzień, czyli kilkukrotnie mniej niż podczas obozów wyjazdowych.

Camp jest przeznaczony dla roczników 2001 – 2006. Zajęcia prowadzone będą na terenie ZSOiS przy ul. Gomulińskiego 2 w Pruszkowie. Zgłosić uczestnictwo i uzyskać więcej informacji można na stronie basketcamp.mkspruszkow.pl.

Lato w Muzeum Dulag 121
Bezpłatne zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 7-11 lat odbywać się będą w pierwszej połowie lipca. W tym roku ich tematem przewodnim jest hasło „Poznajemy i Budujemy”. Zapisy prowadzone są do 29 czerwca. 
Więcej informacji: http://dulag121.pl/2018/06/poznajemy-i-budujemy-wakacje-w-muzeum-dulag-121/