W sobotę 29 września 2012 r. już po raz drugi młodzi judocy wzięli udział w Otwartej Brwinowskiej Lidze Judo. Zawody, które odbyły się w ZS nr 2 w Brwinowie pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów zorganizowali: UKS Ulisses Team, Ośrodek Kultury, Przedszkole Niepubliczne „Tuptuś” oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.


Jak informuje kierownik sekcji - Andrzej Pilipczuk, w zawodach wzięło udział ponad 100 uczestników. Reprezentanci Ulissesa zdobyli ponad 15 medali - to bardzo dobry wynik, bo poprzeczka była wysoka. Na Ligę zgłosiła się czołówka dziecięcego judo w centralnej Polsce: warszawskie kluby judo Ryś i Lemur, Olimpijczyk Włocławek czy Fight Club z Józefowa.

Wśród naszych reprezentantów największą niespodzianką okazał się występ Waldka Zdybela, który po bardzo zaciętych walkach zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowo-wagowej, pokonując bardziej doświadczonych przeciwników. Bardzo dobrze poradziła sobie też bojowa Monika Kujawa, zajmując 3 miejsce. Walczyła z chłopakami, bo w jej kategorii zgłosiło się za mało dziewczynek. Brązowe medale zdobyli też Wioletta Łukomska, Antek Marczakiewicz oraz Maciek Sadowski. Niestety typowana na faworytkę do medalu Beata Kujawa odniosła kontuzję już w pierwszej walce.

Pełne wyniki rywalizacji już niebawem będą dostępne na stronie Ulissesa: www.uksulisses.pl.