BKS Naprzód posiadał niegdyś sekcję lekkoatletyczną, a na zawody do Brwinowa przyjeżdżali najlepsi polscy zawodnicy. Do tych tradycji nawiązuje brwinowianin Konrad Bońda, który dziś zdobywa medale na mistrzostwach weteranów w konkurencjach rzutowych.Koronną dyscypliną Konrada Bońdy jest oszczep, ale startuje on także w innych konkurencjach, uczestnicząc nie tylko w mistrzostwach weteranów, ale również z racji swojego zawodu w igrzyskach organizowanych przez środowiska lekarskie. Zapytany o osiągnięcia w ciągu ostatnich miesięcy pokazuje medale z 2012 r.
Są wśród nich złote medale za rzut oszczepem i pchnięcie kulą oraz srebrny za rzut dyskiem zdobyte na Igrzyskach Lekarskich w Zakopanem. Z Mistrzostw Polski Lekarzy w Lekkoatletyce w Białymstoku udało się przywieźć aż cztery złote krążki: za rzut oszczepem, rzut młotem, rzut dyskiem i pchnięcie kulą.

Udanymi startami był udział w mistrzostwach weteranów, zarówno w rzutach nietypowych w Sopocie, wieloboju rzutowym w Stargardzie Szczecińskim, jak również mistrzostwach halowych w Spale. Bilans tych trzech zawodów to 3 medale złote, 3 srebrne oraz 5 brązowych. Z takimi wynikami można było pokusić się
o starty międzynarodowe. Kolekcję tegorocznych trofeów Konrada Bońdy uzupełniły więc medale
z Mistrzostw Europy w Rzutach Nietypowych, które w sierpniu odbyły się w niemieckim Jüterbogu: 2 złote – w konkurencjach speerorama oraz trójbój rzutowy, 1 srebrny za rzut granatem oraz 3 brązowe
w konkurencjach: shockorama, shotorama oraz dwubój rzutowy.

Osoby, które chcą dołączyć do treningów lekkoatletycznych i nawiązać kontakt z Konradem Bońdą mogą skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..