13 stycznia 2019 r. zakończyła się XXXVII edycja Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. O godzinie 16. 00 na trzech sektorach hali sportowej przy ulicy Westfala w Grodzisku Mazowieckim odbywały się finału 1, 2 i 3 ligi.

Relację nadesłał Rafał Nastarowicz, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”:

Po półrocznych zmaganiach nasz zespół mierzył się z zespołem PPPT w ramach finału 3 ligi. W tym miejscu dodam, że nasi rywale przez całe rozgrywki przeszli jak błyskawica, nie tracąc nawet seta! TG „Sokół” po rundzie zasadniczej zajął miejsce tuż za liderem.

W półfinale nasi siatkarze pokonali UKS Spartę II Grodzisk Mazowiecki 3:0. Ale wróćmy do wczorajszego finału.

Nasz zespół stawił się w najmocniejszym składzie, w bojowych nastrojach mimo że nie byliśmy faworytami do wygrania finału, to nikt się nie poddawał.

Najgorszy w naszym wykonaniu był pierwszy set. „Sokół” jeszcze nie wszedł na swój poziom, potraktował pierwszą odsłonę meczu rozgrzewkowo i przegraliśmy do 19.

Najbardziej zacięty był drugi set zakończony wysokim wynikiem 29:27 dla PPPT, mimo że „Sokoły” prowadziły 21:17. Wielka szkoda tego seta, ale mecz jeszcze się nie zakończył.

Trzecia partia była po raz kolejny bardzo wyrównana, ale tym razem to brwinowianie wykorzystali szanse i przechylili szalę na swoją stronę. W tej partii pokonaliśmy rywali 25:23.

Decydujący był czwarty set. Albo będzie tie-break, albo wracamy na tarczy. Wszystko szło dobrze do stanu 12:8 dla „Sokoła”. Wtedy mocnymi zagrywkami rozstrzelał nas zawodnik PPPT. Mimo że walczyliśmy do końca o dobry rezultat, to niestety wygrali rywale 25:21 i cały mecz 3:1.

TG „Sokół” zajęło drugie miejsce w 3 lidze GALS, ale to jeszcze nie koniec marzeń o awansie. Przed nami ostatnia szansa na promocję do wyższej ligi w barażu z przedostatnią drużyną 2 ligi, z Mostvą. O terminie i miejscu tego spotkania poinformujemy niebawem na naszym fanpage’u.

Naszą drużynę w tym sezonie reprezentowali: Konrad Słowiński - kapitan, Martyna Przygoda, Rafał Nastarowicz, Grzegorz Kowalik, Przemysław Pokropek, Robert Górzyński, Piotr Płaza, Marek Jabłoński, Grzegorz Mieszała, Albert Maciaszek, Rafał Brykała oraz Rafał Wawrowski.

Siatkarze TG „Sokół” dziękują wszystkim licznie zgromadzonym kibicom na meczu za doping oraz Urzędowi Gminy Brwinów za dofinansowanie drużyny. Czołem!

Serdecznie zapraszamy do polubienia naszego fanpage’a, aby być na bieżąco ze sportowymi informacjami z Brwinowa. Także zapraszamy do kontaktu przez Facebooka wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym pięknym sporcie, jakim jest siatkówka.

01404FF3-8408-4B2B-91B9-F0BF5D1A6B75
05DE9586-E381-435D-B72D-41DADFD159F4
C70A909D-042D-4FAA-A1AD-D8B192309437