W dniach 20-21.10.2018 w Słowackiej miejscowości Trnava odbyły się Mistrzostwa Świata federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc, w których udział wzięli członkowie sekcji trójboju siłowego działającej w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” – informuje Elżbieta Nitecka z TG.

Mimo zmęczenia po prawie całodziennej piątkowej podróży zawodnicy wstali w sobotę rano i udali się na miejsce startu, w którym rywalizowali w różnych kategoriach wagowych o zaliczenie jak najwyższego ciężaru. Po starcie wszyscy oczekiwali się na wyniki. Okazało się, że prawie wszyscy zajęli miejsca na podium.

Wyniki:
Sylwia Gordon w kategorii open waga ciała do 67,5 kg zajęła I miejsce z wynikiem 65 kg
Krzysztof Klimaszewski w kategorii masters 40-44 lat waga ciała do 82,5 kg zajął II miejsce z wynikiem 150 kg
Ireneusz Pryk w kategorii masters 45-49 lat waga ciała do 82,5 kg zajął III miejsce z wynikiem 125 kg
Łukasz Zalewski w kategorii open waga ciała do 82,5kg zajął II miejsce z wynikiem 172,5 kg
Krzysztof Traczyk w kategorii masters 40-44 lat waga ciała do 110 kg zajął IV miejsce z wynikiem 190 kg - choć nie udało się wycisnąć 195 kg, był to rekord życiowy zawodnika.
Wojciech Nitecki w kategorii masters 60-64 lat waga ciała do 110 kg zajął II miejsce z wynikiem 130 kg

Sekcja trójboju siłowego działająca przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” Brwinów składa serdeczne podziękowanie: Burmistrzowi Gminy Brwinów Arkadiuszowi Kosińskiemu za wsparcie finansowe, Panu Danielowi Buciak- właścicielowi firmy Dan-Pol za bycie kierowcą wyjazdu do Słowackiej Trnavy, który poświecił swój czas aby członkowie sekcji trójboju siłowego mogli wystartować w Mistrzostwach Świata. A także innym sponsorom dzięki którym członkowie sekcji mogli wziąć udział w Mistrzostwach Świata.