Zawodnicy KS Tennis Life wzięli udział w finale ogólnopolskich zawodów tenisowych dla dzieci Talentiada 2013.Relację przesłał Waldemar Cecuła, prezes KS Tennis Life:
 
Znakomicie zaprezentowała się nasza drużyna w tegorocznej Talentiadzie. Był to dla nas pierwszy występ w bardzo prestiżowych, ogólnopolskich zawodach. Zaczęliśmy od eliminacji  mazowiecko-podlaskich na kortach w Wesołej. Nasi podopieczni, zajęli wysokie szóste miejsce i awansowali do kolejnej fazy zawodów, półfinału,  który został zorganizowany na kortach „RKT” Radom. Tam też zaliczyliśmy udany występ i jako dziewiąta drużyna zakwalifikowaliśmy się do ścisłego finału, który został rozegrany na kortach AZS Poznań.
 
Kapitanem naszej drużyny podczas finałowej rozgrywki był pan Krzysztof Wysmyk, oto jego krótka relacja: „Tak daleko w tegorocznej edycji Talentiady jeszcze nie wyjeżdżaliśmy. Mamy za sobą finał 2013 w Poznaniu rozegrany na gościnnych kortach AZS Poznań. "Pięcioro wspaniałych" z naszego klubu, podczas dwóch intensywnych dni zawodów, zrobiło swoje podczas rozgrywek finałowych, podobnie jak ich rówieśnicy wcześniej na różnych szczeblach eliminacji. Walczyliśmy dzielnie w różnorakich konkurencjach z czternastoma innymi drużynami z kraju, a jak już przegrywaliśmy to z najlepszymi. Były emocje i oczywiście wylany pot w słonecznym Poznaniu. Mamy na pewno co wspominać, będziemy dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem z młodszymi naszymi kolegami. Mamy nadzieję, że w następnych edycjach Talentiady właśnie oni "zabrwinują na tenisowo" kraj. „
 
W tegorocznej rywalizacji nasz klub reprezentowali: Karolina Grzeszczuk, Kinga Ziółkowska, Sandra Karlewicz, Mateusz Szmyd, Mateusz Błędowski Karolina Zalewska, Karolina Ratajczyk,   Jasper Batty, Wiktor Wysmyk i Dominik Mińkowski..

Cała nasza drużyna zasłużyła na wielkie słowa uznania, to oni  przecierają turniejowe szlaki i zdobywają tenisowe doświadczenia, które będą procentowały w przyszłości. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Tegoroczny finał wygrała drużyna AZS Poznań, drugi był ST ‘Tie Break’ Warszawa, a trzecie miejsce przypadło KS „Budowlani” Olsztyn. My cieszymy się z dwunastego miejsca w Polsce.
 
Talentiada to impreza dla dzieci - drużynowe zawody do lat 10 - program Polskiego Związku
Tenisowego, który został stworzony by zwrócić uwagę na wszechstronny rozwój fizyczny
dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Z założenia w zawodach startują 6 osobowe zespoły
a rywalizacja prowadzona jest w czterech konkurencjach. Pierwsza to testy sprawnościowe,
druga to minigry drużynowe (piłka nożna, piłka ręczna, unihokej) i dalej gry para tenisowe
oraz gry tenisowe. Za każdą konkurencję otrzymuje się określoną liczbę punktów w zależności od zajętego miejsca a ich suma tworzy klasyfikację końcową zawodów.

 

fot. Andrzej Zalewski
IMG4208Poznan-20130616
IMG4219Poznan-20130616
IMG4224Poznan-20130616
IMG4227Poznan-20130616
IMG4230Poznan-20130616
IMG4245Poznan-20130616
IMG4256Poznan-20130616
IMG4271Poznan-20130616
IMG4273Poznan-20130616
Pozna-20130615-00939