Klub Sportowy Tennis Life podsumował trwającą dwa lata akcję szkolenia tenisowego dla najmłodszych. Finałem były „Sportowe mikołajki”.


Relacja Waldemara Cecuły, prezesa KS Tennis Life:
 

„Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa”to dwuletnia akcja tenisowa dla dzieci z gmin Brwinów i Podkowa Leśna. Jej celem było rozwijanie aktywności ruchowej dzieci oraz promocja sportowego trybu życia. Zależało nam także na stworzeniu jak największej liczbie dzieci okazji do zapoznania się z tenisem i związania ich z tą dyscypliną sportu na dłuższy czas. W ciągu dwóch lat dzieci otrzymały prawie 300 godzin darmowych zajęć minitenisa; aktywny udział w naszym projekcie wzięło około 150 dzieci. Uczestnicy tenisowych niedziel brali udział w turniejach minitenisa we wszystkich kategoriach programu Tenis10, rozgrywkach drużynowych opartych na przepisach tenisowej Talentiady i pokazach minitenisa.
Finałowym akcentem naszej akcji były sportowe mikołajki zorganizowane wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a cała impreza poprowadzona została przez panią Annę Sobczak, dyrektor GOK w Brwinowie, i współpracujących z Okejem animatorów.
Dzięki akcji „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” tenis przestał być postrzegany jako dyscyplina droga i niedostępna dla większości dzieci. Współpraca z lokalnymi samorządami i szkołami podstawowymi spowodowała, że każde chętne dziecko może spróbować swych sił na korcie. Takie możliwości otworzyły inwestycje sportowe gmin Brwinów i Podkowa Leśna, a także otwarcie się samorządów na współpracę z Polskim Związkiem Tenisowym.
Z inicjatywy naszego klubu nauczyciele nauczania początkowego i wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie i Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez PZT i prowadzą zajęcia z dziećmi wykorzystując metodykę programu Tenis10.
Dodatkową wartością akcji „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” jest też pozycja, jaką osiągnął nasz klub. Projekt otrzymał patronat Polskiego Związku Tenisowego, co znacząco podniosło jego rangę. W konkursach na Klub Roku Tenis10 w ubiegłym roku zajęliśmy drugie, a w tym roku czwarte miejsce w Polsce. Tym samy klub z Brwinowa stał się jednym z wiodących ośrodków tenisowych w naszym kraju.
Drugi etap projektu „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” został zrealizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER.

6621
6639
6688
6726
6771
6784
kadratl
DSCF4160
TenisL740p