W weekend 6-7 maja w Sopocie odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzutach Nietypowych. Z sześcioma medalami wrócili z nich Stanisław Bońda i autor relacji – Konrad Bońda.

Mistrzostwa w Sopocie były, jak co roku, pierwszą wiosenną imprezą mistrzowską na otwartym stadionie i stanowiły okazję do sprawdzenia formy, zdobycia medali oraz spotkania w gronie lekkoatletów z całej Polski (i nie tylko). Pogoda nad Bałtykiem była jak zwykle kapryśna. Pierwszego dnia niemalże rozpieszczała zawodników, ale drugi dzień rozpoczął się deszczowo. Na szczęście opady szybko ustały i przeszkadzała tylko niska temperatura powietrza. W tym roku frekwencja była nieznacznie niższa w porównaniu do lat poprzednich , jednak poziom sportowy pozostał wysoki – poprawiono aż 28 rekordów Polski!


Stanisław Bońda zdobył złoty medal w konkurencji rzut granatem. Konrad Bońda wywalczył aż pięć medali – 2 złote (rzut granatem , speerorama), 1 srebrny (rzut ciężarkiem) oraz 2 brązowe (młot szkocki, shotorama).


Kolejne zawody już w najbliższych tygodniach , a kulminacją sezonu będą Mistrzostwa Polski Weteranów w Wielobojach(Toruń 17.06), Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce (Kraków 1-2 lipca) , Mistrzostwa Europy w Aarhus (27.07-06.08), oraz Mistrzostwa Świata w Rzutach Nietypowych w węgierskim Tata (18-20.08). Więcej o lekkoatletyce w wydaniu weterańskim można się dowiedzieć na stronie www.pzwla.eu.


Chętni mogą dołączyć do wspólnych treningów i startów. Zgodnie ze statutem Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki weteranami są osoby już powyżej 35 roku życia.W zawodach weterańskich w sezonie halowym pojawił się nowy zawodnik z Brwinowa, startujący w sprincie. Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z lekkoatletyką lub powrócić do królowej sportu, mogą kontaktować się z Konradem Bońdą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.