Stowarzyszenie Jeździeckie Szarża z Kań informuje o swoich działaniach.14 maja - akcja social responsibility z udziałem pracowników firmy BACARDI
50 pracowników tej znanej korporacji zawitało w nasze skromne progi, gdzie zamienili się w ekipę remontowo-sprzątającą, wspieraną przez członków naszego stowarzyszenia. Z uśmiechami i pozytywną energią, wspólnymi siłami odmalowaliśmy ściany w dyżurce, odpajęczyliśmy stajnię, uporządkowaliśmy ujeżdżalnię po zawodach oraz pocięliśmy zapas drewna na zimę. W międzyczasie co odważniejsi z gości mieli okazję po raz pierwszy w życiu wsiąść na konia i poznać podstawy prawidłowego dosiadu. Na koniec, wszyscy uczestnicy wydarzenia zasiedli przy wspólnym ognisku, by się posilić i odśpiewać przy dźwiękach gitary kawaleryjskie pieśni z naszego śpiewnika.

23 maja - udział w Dniach SGGW
Jak co roku, zabraliśmy nasze konie, aby przeprowadzić na terenie SGGW akcję informacyjno-promocyjną na temat koni i jeździectwa. Przygotowaliśmy konkursy z wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz konkurencje zręcznościowe, za udział w których można było wygrać darmową jazdę konną lub pobyt w naszej bazie letniej w Łynie niedaleko Nidzicy. Chętni mieli możliwość pojeździć konno oraz otrzymali pamiątkowe zdjęcie.
24 maja - udział w imprezie Podkowiańska "Dycha"
Tutaj również były nasze konie, oprowadzanki i konkursy. Oprócz tego zaprezentowała się nasza stowarzyszeniowa sekcja konno-żeglarska, która zwodowała na jeziorku w podkowiańskim parku najprawdziwszą żaglówkę, aby szerzyć wiedzę na temat sztuki żeglarskiej, która wbrew pozorom z jeździectwem ma wiele wspólnego! Zaprosiliśmy do współpracy również zaprzyjaźnioną drużynę strzelców, którzy z niesamowitą werwą angażują się w działalność naszej stajni. Reprezentacja członków naszego stowarzyszenia pojawiła się także wśród uczestników samego biegu - nie brakuje u nas bowiem miłośników i tej dyscypliny sportu!

31 maja - 1 czerwca - rajd konny
Nasza niezastąpiona organizatorka rajdów - Weronika Wójcik - organizuje tradycyjny rajd na trasie Popówek - Adamów Parcel - Popówek, podczas którego uczestnicy oraz ich wierzchowce złożą wizytę w zaprzyjaźnionej stajni "Chrapka" w miejscowości Adamów Parcel, gdzie konie otrzymają zasłużony obrok, a jeźdźcy będą mogli złożyć strudzone głowy w pokojach gościnnych bądź, wedle upodobania, na pachnącym sianie w stodole. Ale to dopiero po ognisku, na którym integrować się będą społeczności obu stajni. W przeszłości podobne rajdy organizowaliśmy w partnerstwie ze stajnią z Podkowy Leśnej. Organizujemy również rajdy na większą skalę, tradycyjnie w czerwcu i we wrześniu - z Popówka do naszej bazy w Łynie pod Nidzicą i z powrotem.