Na zaproszenie KS Tennis Life i Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie 11 maja 2014 roku na żółwińskim Orliku spotkali się miłośnicy sportu i muzyki folkowej.


Atrakcji nie brakowało: na kilkunastu minikortach było radośnie i kolorowo. Można było obejrzeć w akcji dzieci szkolone przez klub tenisowy Tennis Life, które wspólnie z rodzicami wzięły udział w sportowych zabawach. Sportowym zmaganiom młodych tenisistów i uczniów z ZS nr 1 w Brwinowie towarzyszył występ Orkiestry Św. Mikołaja. Zespół zaproponował uczestnikom imprezy wielokulturową wędrówkę po Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Karpatach.

Do współpracy przy organizacji sportowo-folkowej majówki zostali zaproszeni: Zespół Szkół nr 1 w Brwinowie oraz Towarzystwo Gimnastyczne Sokół.

Waldemar Cecuła – prezes KS Tennis Life – tak relacjonuje sportowo-muzyczne wydarzenie:
 
Każdy chętny mógł wziąć do ręki rakietę i pograć w tenisa lub przyłączyć się do pokazu Tenis10, prowadzonego przez dzieci i nauczycieli z brwinowskiej Jedynki, wspieranych przez trenerów z KS Tennis Life.

Można też było pograć w tenisa stołowego i spróbować swych sił w trudnej konkurencji, jaką jest spacer po linie. Miłym akcentem były też przygotowane przez sympatyków naszego klubu przekąski, apetyczne ciasta i sałatki.

Impreza na Orliku w Żółwinie miała dla nas szczególne znaczenie, ponieważ była pierwszą w historii klubu okazją do spotkania się w jednym miejscu dzieci szkolonych przez nas w Brwinowie, Milanówku, Podkowie Leśnej, Nowej Wsi i Lesznie. Jest też kontynuacją akcji „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa”, prowadzonej przez nas od kilku lat. W tym roku już od maja zapraszamy wszystkich chętnych na nieodpłatne zajęcia minitenisa, które nasz klubu organizuje na Orliku w Żółwinie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie. Mogą wziąć w nich udział zarówno dzieci, jak i dorośli w godz. od 17.00 do 18.30. Bardzo dziękujemy sponsorom: firmom Kraina Eko, Creart i Auto Wimar za pomoc w organizacji imprezy.

Patronat nad majówką w Żółwinie objęli Polski Związek Tenisowy i Burmistrz Gminy Brwinów.

002
001
003
004
006
005
008
007
009
010