Klub Sportowy z Brwinowa Tennis Life rozszerza swoją działalność i nawiązuje współpracę z gminami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia. Przykładem jest zorganizowany w dniach 24/25 maja turniej na kortach w Nowej Wsi . Relację z wydarzenia nadesłał prezes KS Tennis Life – Waldemar Cecuła.
Wydarzeniem bez precedensu był turniej dla dziewcząt do lat 12, który został zorganizowany przez Klub Sportowy „Tennis Life” w dniach 24/25 maja na kortach przy szkole w Nowej Wsi. Zawody zostały włączone do kalendarza Mazowieckiego Związku Tenisowego. Na pięknie położonych i świetnie przygotowanych kortach spotkała się czołówka tenisowa Mazowsza.

Turniej miał dla nas szczególnych charakter, ponieważ był to pierwsze tego typu zawody w siedmioletniej historii klubu. Wszystkie uczestniczki i ich rodzice podkreślali gościnność organizatorów i byli pod wrażeniem atrakcyjności otoczonych zielenią kortów w Nowej Wsi. Dołączyliśmy w ten sposób do elity klubów organizujących turnieje tenisowe o zasięgu makroregionalnym.
Zwyciężczynią zawodów okazała się Gabrysia Kornaszewska, która w finale wygrała z Julią Piłką. Wiele spotkań stało na dobrym poziomie, a dziewczyny, mimo dokuczliwego upału, walczyły o każdy punkt.

W pierwszy weekend czerwca na kortach Nowej Wsi będą walczyli chłopcy, także w kategorii do 12 lat. Serdecznie zapraszamy na korty, turniej zacznie się w sobotę 7 czerwca o godz. 9.
W imieniu zarządu Klubu Sportowego „Tennis Life” bardzo dziękuję Pani dyrektor Ewie Dymurze za możliwość organizacji Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych na kortach w Nowej Wsi. Stwarza to dodatkowe szanse na sukces dla dzieci szkolonych przez Klub Sportowy „Tennis Life”. W turniejach w kategorii Skrzatów rywalizuje w tym roku szóstka naszych podopiecznych: Kinga Ziółkowska, Karolina Zalewska, Karolina Grzeszczuk, Dominik Mińkowski, Filip Gołaszewski i Wiktor Wysmyk.

Dziękujemy również dzieciom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu kortów i organizacji zawodów. Bez ich pomocy nie byłoby możliwa realizacja ambitnych przedsięwzięć, jakimi są turnieje z cyklu WTK-5.

Waldemar Cecuła
prezes KS „Tennis Life”

zdjęcia: KS Tennis Life

001
002
003
004
005
006
007
008
009