Piotr Ryś, na co dzień trenujący karate kyokushin w klubie Bushi Team sekcja w Brwinowie został brązowym medalistą Pucharu Europy 2016. Relację i zdjęcia z zawodów przesłał Krzysztof Markowski - prezes UKS.

 

W dniach 26-27 listopada 2016 r. w Lublinie 11osobowa reprezentacja UKS Bushi Team Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w Pucharze Europy. Turniej zgromadził około 600 zawodników z 17 krajów. Zawodnicy Bushi Team odnieśli bardzo duży sukces na arenie europejskiej zdobywając aż 6 medali:

Patrycja Lewandowska - złoto (kat. Girls Kumite 16-17yr +60kg)

Sławomir Pietrzyk - złoto (kat. Senior Kumite +40yr Men -85kg)

Maciej Lewandowski - srebro (kat. Boys Kumite 10-11yr -45kg)

Wiktor Brózio - srebro (kat.Boys Kumite 10-11yr -35kg)

Adam Stępniak - brąz (kat. Boys Kumite 14-15yr -75kg)

Piotr Ryś - brąz (kat.Boys Kumite 12-13yr -50kg)

 

W drodze do podium każdy z naszych medalistów musiał stoczyć bardzo zacięte walki, często z utytułowanymi zawodnikami. Jednak doskonała technika i niesamowity duch walki pozwoliły na osiągniecie tak dużych sukcesów.

 

Dla pozostałej piątki reprezentantów Bushi Team (Igora i Olgierda Kozłowskich, Jana Sozoniuka, Bruno Dmitruka, Wiktorii Czechowicz) turniej ten nie był tak szczęśliwy. Zawodnicy wykazali się dobrym przygotowaniem i walecznością, jednak musieli uznać wyższość swoich rywali. Należy jednak podkreślić, że ci młodzi karatecy są wśród najlepszych zawodników w kraju, a zdobyte doświadczenie na turnieju tej rangi jest bezcenne.

 

Puchar Europy w Lublinie to zawody na najwyższym poziomie i charakteryzujący się bardzo wysokim poziomem walk, a każdy zdobyty medal jest dużym prestiżem dla zawodnika. Tym bardziej cieszy fakt że reprezentanci Bushi Team wywalczyli ich aż 6.

 

Krzysztof Markowski