Klub sportowy Tennis Life zakończył 2014 rok, organizując dla dzieci kolejny turniej z cyklu Tenis10 i jednocześnie plasując się na VI miejscu wśród najaktywniejszych klubów realizujących program nauki tenisa dla najmłodszych.


Turnieje Tenis10 prowadzone są w różnych kategoriach wiekowych. Ostatnie w 2014 r. zawody z tego cyklu zostały zorganizowane 21 grudnia 2014 r. w Brwinowie. Uczestniczyło w nich blisko 50 dzieci w wieku od 6 do 9 lat.
 
Prezes Waldemar Cecuła relacjonuje:
 
Przedświąteczne turnieje organizowane przez nasz klub mają zawsze specjalny charakter i bardzo wysoki poziom sportowy. Także i tym razem na kortach przy ul. Żwirowej pojawiła się cała mazowiecka czołówka młodziutkich tenisistek i tenisistów. Ponownie świetnie wypadli nasi reprezentanci: Tymoteusz Mazgajski wygrał kategorię niebieską ( roczniki 2007-2009), trzecia w tej samej kategorii wiekowej była Julia Pacocha. Drugie miejsce w turnieju w kategorii pomarańczowej (rocznik 2005) zdobył jak zwykle niezawodny Damian Lewandowski, trudno zliczyć, który to już kolejny finał zdolnego ośmiolatka z Brwinowa. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajął Szymon Ciećko. Bardzo dobrze zaprezentował się też Aleksander Czapski, który zajął czwarte miejsce w kategorii czerwonej ( rocznik 2006). Warto podkreślić, że aż 22 dwoje uczestników niedzielnego turnieju posiada licencje Klub Sportowego Tennis Life.
 
Nagrody dla uczestników turniejów ufundowała firma Godan, której serdecznie dziękujemy za wsparcie. Cykl jesiennych turniejów dla dzieci i młodzieży został zorganizowany dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy od Gminy Brwinów. Wzięło w nim udział około 100 uczestników, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.
 
Turnieje Tenis10 zostały umieszczone w kalendarzu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisa. W 2014 roku nasz klub zorganizował kilkanaście Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych. W zestawieniu najbardziej aktywnych pod tym względem ośrodków tenisowych na Mazowszu zajęliśmy drugie miejsce, za UKS „Okęcie” Warszawa. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli nasi zawodnicy z powodzeniem rywalizujący na mazowieckich kortach: Damian Lewandowski, Tymoteusz Mazgajski, Julia Pacocha, Mateusz i Szymon Ciećko, Kinga Ziółkowska i Karolina Grzeszczuk. Po raz trzeci z rzędu znaleźliśmy się też w pierwszej szóstce ogólnopolskiego konkursu Klub Roku Tenis10. W tym roku daliśmy się wyprzedzić tylko trzem warszawskim klubom i ośrodkom tenisowym z Poznania i Tychów. W konkursie zostało sklasyfikowanych około 100 klubów z całej Polski. Regulamin i szczegóły dotyczące zasad rywalizacji można znaleźć na stronie www.tenis10.pl.
 
Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim osobom, które angażowały się w pomoc naszemu klubowi. Wszystkim sympatykom klubu składamy najlepsze życzenia noworoczne.
Waldemar Cecuła – prezes KS Tennis Life

a
b
DSC0538
DSC0551
DSC0552
DSC0586
DSC0607
DSC0636
DSC0639
DSC0646