W dniach 23-24 kwietnia na Stadionie Leśnym w Sopocie odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Rzutach Nietypowych. W zawodach wystartowało dwóch mieszkańców Brwinowa: Stanisław i Konrad Bońda. Zdobyli w sumie pięć medali.

 

Relacja Konrada Bońdy ze startu brwinowian w Mistrzostwach Polski w Rzutach Nietypowych:

 

Pogoda w tym roku była łaskawa dla startujących i sprzyjała tak zabawie jak i osiąganiu wyników czysto sportowych. Stanisław Bońda, który startował w kategorii M65 zdobył złoto w rzucie granatem. Konrad Bońda (kategoria M45) przywiózł z zawodów cztery medale: dwa złote (rzut granatem i speerorama) oraz dwa brązowe (shotorama i shockorama).

 

Rzuty nietypowe są konkurencjami wywodzącymi się ze sprawdzianów lekkoatletycznych (wieloboje kulowe itp.) i dzięki uproszczonej technice doskonale nadają się dla początkujących zawodników i tych , którzy chcą wrócić do startów  lekkoatletycznych w gronie weteranów. Zawody weterańskie są otwarte dla kobiet po ukończeniu 30 lat, a dla mężczyzn – w wieku powyżej 35 lat. Rozgrywane są także zawody obejmujące typowe konkurencje lekkoatletyczne (biegi , rzuty, skoki) w randze Mistrzostw Polski , Europy i Świata.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Polskiego Związku Weteranów Lekkoatletyki (pzwla.eu), lub kontaktując się z brwinowskimi weteranami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..