W dniach 20 i 21 czerwca na kortach w Nowej Wsi odbył się Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice. W zawodach brali udział także podopieczni klubu Tennis Life z Brwinowa: Bartłomiej Olesiejuk (I miejsce w kategorii niebieskiej), Karol Grot (II miejsce w kategorii niebieskiej), Julia Pacocha (II miejsce w kategorii czerwonej), Ola Sobocińska (I miejsce w kategorii zielonej), Adrian Sypniewski (II miejsce w kategorii zielonej), Zuzanna Krzosek (I miejsce w kategorii pomarańczowej) i Wiktoria Widlicka (II miejsce w kategorii pomarańczowej).


Relację z imprezy nadesłał Waldemar Cecuła, prezes KS Tennis Life:
Bardzo odświętny charakter miał ostatni turniej Tenis10, który zorganizowaliśmy w sezonie 2014/2015. Na kortach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi rywalizowało ponad pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Patronat nad turniejem zgłoszonym do kalendarza Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisa objął wójt gminy Michałowice, pan Krzysztof Grabka. Dzięki temu zwycięzcy i finaliści wszystkich czterech kategorii wiekowych otrzymali piękne pamiątkowe statuetki, wykonane przez krośnieńskich mistrzów szklanego rzemiosła. Dekoracja odbyła się na wielkiej scenie koncertowej, a puchary i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Michałowice wręczał osobiście pan wójt. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, ufundowany przez sponsorów turnieju – firmy Auto Wimar, Fakro i Dawtona. Turniej tenisowy wkomponował się w tegoroczną edycję Dni Michałowic, dzięki czemu w pobliżu kortów było wiele atrakcji, z których uczestnicy zawodów chętnie korzystali.
 
Turniej był na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Oglądaliśmy bardzo wiele zaciętych meczów, w których tylko pojedyncze piłki decydowały o sukcesie któregoś z zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Karol Jackowski, sędzia delegowany przez Polski Związek Tenisowy. Także i tym razem mogliśmy liczyć na liczne grono wolontariuszy, trenerów,  zawodników klubu i ich rodziców. Wyrazy wdzięczności należą się paniom Joannie Krzosek, Magdalenie Przydatek, Magdalenie Tukiendorf, Agacie Antoniewicz oraz panom Wojciechowi Sobocińskiemu, Waldemarowi Pacosze, Dariuszowi Przesmyckiemu i Markowi Cybulskiemu. Bez ich wsparcia na pewno nie udałoby się nam tak świetnie przygotować kortów w Nowej Wsi do turnieju i sprawnie przeprowadzić bardzo wymagających organizacyjnie zawodów. Doskonale przygotowane do sezonu i cały czas starannie pielęgnowane korty to także efekt ciężkiej pracy naszych zawodników, uczniów szkoły podstawowej w Nowej Wsi. Na szczególne wyróżnienie zasługują Piotr Pokropek, Dawid Żukowski, Maksymilian Utri, Michał Breńda, Janek Kozielski, Victor Wojtan i Jan Antoniewicz – wszyscy walczyli w turnieju o Puchar Wójta Gminy Michałowice.
 
Szczególne podziękowania jeszcze raz kierujemy do pani Ewy Dymury, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Dzięki jej osobistemu wsparciu możemy organizować w Nowej Wsi liczne turnieje dla dzieci i młodzieży, a także przygotowywać kadrę klubu do tenisowej Talentiady. Na kolejny turniej Tenis10 zapraszamy do Nowej Wsi w dniach 5–6 września.