Brwinów znalazł się w pierwszej piątce finalistów ogólnopolskiego konkursu ‘Aktywne Miasto 2011’. Wśród dużych aglomeracji zwyciężyła Łódź, natomiast w kategorii miast do 30 tys. mieszkańców laureatem został Bieruń.  
Jak podkreślają organizatorzy konkursu, to nie zasobność budżetu, ale duch sportowy oraz działania związane z aktywizacją i promowaniem sportu w mieście decydują o jego prawdziwej wartości. Eksperci ocenili m.in. rozwój infrastruktury sportowej, ilość organizacji i imprez sportowych oraz promowanie sportu przez samorządy.

Znalezienie się w ścisłym finale jest znaczącym sukcesem, wypracowanym wspólnie przez aktywnych mieszkańców gminy Brwinów, stowarzyszenia i kluby sportowe oraz wszystkie instytucje włączające się w promocję sportu, a także przez burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego i jego zastępcę Sławomira Walendowskiego, których starania o rozwój infrastruktury sportowej przyniosły w ostatnich miesiącach widoczne efekty. Brwinów to aktywne miasto… i aktywna gmina!