Po dłuższej przerwie Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa wznowiło znany i lubiany przez dzieci cykl imprez pod nazwą „Zakamarki w Zagrodzie”. Przypomnijmy, że spotkania te mają na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, rozbudzanie ich zainteresowania książkami i zdobywanie tą drogą różnorodnej i wszechstronnej wiedzy o otaczającym je świecie. Lektura książek ma charakter multimedialny, przez co treść jest łatwo przyswajana przez dzieci. Docenili to również rodzice i nie zrażając się siarczystym mrozem zjawili się ze swymi pociechami w gościnnej Zagrodzie. Spotkania czytelnicze dla najmłodszych organizowane są w oparciu o bajecznie kolorowo wydane publikacje poznańskiego Wydawnictwa Zakamarki. Rodzice mają możliwość zakupienia książek tego wydawnictwa w trakcie imprezy. Na ostatnich „Zakamarkach” dzieci z wielką uwagą i ciekawością słuchały zimowych opowieści zaczerpniętych z książeczki „O zimie”, poznały też Pippi -  niezapomnianą bohaterkę książek Astrid Lindgren.  A to wszystko dzięki prowadzącej – p. Iwonie Chrzanowskiej.
Jak zawsze, po lekturze młodzi czytelnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych poprowadzonych z pasją przez p. Dorotę Płóciennik z Galerii Pomysłów Pasja. Tematem ich prac była oczywiście zima.  Dzieci wykazały się wspaniałą inwencją twórczą i świetnie się bawiły, dumnie prezentując swoje dzieła.
Następne „Zakamarki w Zagrodzie”  odbędą się w sobotę, 17 marca. Już teraz serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami do Zagrody na wspólne przygody z bohaterami pięknych i ciekawych książeczek.

DSC09027
DSC09028
DSC09044
DSC09049
DSC09020
DSC09051
DSC09022