Uczniowie brwinowskich szkół chętnie uczestniczą w konkursach związanych tematycznie z Rokiem Armii Krajowej. Gimnazjaliści w powiatowym konkursie historycznym, młodsi uczniowie w grze o Zawiszakach, autorzy „Listów do Trzebiatowa” – już udowodnili, że posiadają bogatą wiedzę o AK.

Kolejną możliwością sprawdzenia swojej wiedzy będzie organizowany jesienią w Ursusie konkurs „Polskie Państwo Podziemne i Armia Krajowa”.


Impreza ma charakter otwartego konkursu wiedzy skierowanego do gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. W dwóch etapach konkursu uczestnicy rozwiązywać będą testy wyboru. Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Andrzeja Krzysztofa Kunerta – historyka i sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa – ułatwia przygotowania poprzez podanie wykazu zalecanej lektury, z którymi będzie się można zapoznawać przez najbliższe tygodnie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych do startu w konkursie do 24 września. Ze względu na obchodzony w 2012 Rok Armii Krajowej mieszkańcy gminy Brwinów mogą czuć się zaproszeni do niego w szczególny sposób.

Więcej informacji czytaj..
Karta zgłoszeniowa pobierz