W dniach 15-16 września w Otrębusach odbyła się szósta edycja festiwalu Jazz w Mazowszu. Udaną imprezę podsumowuje jeden z jego organizatorów, członek rady sołeckiej Adam Fedorowicz.Relacja Adama Fedorowicza:

W tym roku nowością poza trzema koncertami, były warsztaty dla dzieci i młodzieży, które zgromadziły licznych uczestników. Dwie ponad 15 osobowe grupy od rana zgłębiały tajniki jazzu od strony praktycznej i teoretycznej pod opieką perkusisty Sebastiana Frankiewicza i pianisty Rafała Stępnia. Po południu cała grupa przeszła pod skrzydła Anny Gadt dyrygenta Jazz City Choir.

O godzinie 19:00 wydarzyło się coś niezwykłego i pięknego.  Na scenie pojawili się wybrani uczestnicy warsztatów i pod dyrekcją Pani Anny Gadt wykonali dwa utwory wokalne.  Najmłodszy wykonawca miał, co warto podkreślić 6 lat. Wszyscy dostali ogromne brawa, w ich oczach było widać radość i dumę. Była to dla nich nagroda za całodzienną pracę. Potem na scenie pojawił się Jazz City Choir  wraz z Grzegorzem Karnasem .

 Uczestnicy warsztatów, ich opiekunowie i rodzice w rozmowach z organizatorami festiwalu podkreślali chęć uczestniczenia w przyszłości w takich zajęciach.  Dzielili się cennymi uwagami, które pomogą organizatorom jeszcze lepiej przeprowadzić takie warsztaty w następnych edycjach.

Drugi dzień Jazzu w Mazowszu obfitował w mocne brzmienia Tricphonix Orchestra z mocną sześcioosobową sekcją dętą pod wodzą Macieja Trifonidisa Bielawskiego. Drugi zespół Hera z liderem Wacławem Zimplem  zabrał nas w podróż w Etno-sakralno-jazzowe rejony muzyki.

Podczas trwania festiwalu w foyer Matecznika, odbył się wernisaż wystawy rzeźb Kazimierza Kalkowskiego.  W wielu pracach wykonanych w ceramice zobaczyliśmy nieprawdopodobne motywy inspirowane muzyką.  

Festiwal odbył się dzięki wsparciu Pani Elżbiety Smolińskiej Starosty Powiatu Pruszkowskiego, Pani Anny Sobczak Dyrektora Ośrodka Kultury w Brwinowie i Pana Arkadiusza Kosińskiego Burmistrza Gminy Brwinów.

Zapraszamy za rok na VII edycję „Jazz w Mazowszu”, która już dziś zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie.

Fot. Tomasz Jakobielski

warsztaty-wokalne-800
na-scenie4-800
na-scenie-800
warsztaty-Fortepian-800
warsztaty-rytm2-800