Chór szkolny Zespołu Szkół w Otrębusach został zaproszony na festiwal chórów Cantat 2013 do Czeskiej Lipy.


Relację nadesłał Sebastian Kończak:

Wyjechaliśmy 21 czerwca  i po drodze zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podekscytowani możliwością znalezienia złota. Niestety w trakcie zwiedzania kopalni okazało się, że złoto było wytapiane z rudy która była tam wydobywana…i znalezienie żyły złota pozostało w sferze marzeń. Prosto z kopalni udaliśmy się na nocleg do Długopola.
      Następnego dnia bladym świtem pojechaliśmy zdobywać serca i uszy Czechów. Od 9 rano mieliśmy rozśpiewanie, próby, potem szybki obiad i na występ. Wykonywaliśmy cztery utwory, które zostały przyjęte przez słuchaczy z dużym entuzjazmem i nagrodzone gorącymi brawami. Po naszym występie wszyscy słuchaliśmy pozostałych chórów. Wszystkie chóry były na bardzo wysokim poziomie i z wielką przyjemnością słuchaliśmy ich śpiewu. Na zakończenie festiwalu wszystkie chóry wystąpiły razem i śpiewały przygotowane wcześniej trzy utwory. Było to niesamowite przeżycie. Nagle razem stanęły osoby z siedmiu chórów i gdy zabrzmiały…to wszystkim ciarki przebiegały po plecach…i tym co śpiewali, i tym co słuchali. Dzieci z „mojego” chóru bardzo długo o tym doświadczeniu rozmawiały i każdy miał nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będą mogli w czymś tak niesamowitym uczestniczyć.
      Po festiwalu zostaliśmy zaproszeni na „weczernije after party” które zakończyło się dyskoteką na której nasza młodzież świetnie bawiła się z młodzieżą ze Słowacji. Aż żal było iść spać.
      Następnego dnia rano wyjechaliśmy z Czeskiej Lipy i pojechaliśmy do ZOO-Safari do Dvor Kralove. Jest to wspaniałe miejsce w którym można godzinami oglądać zwierzęta. Jedna z atrakcji jest przejażdżka odkrytym autobusem wśród zwierząt biegających wolno po terenie zwanym SafariZoo. Gdy zwiedzanie dobiegło końca wyruszyliśmy w drogę do domu…i im byliśmy bliżej, tym bardziej wszyscy chcieli zawrócić do Czech. Ostatnie kilometry upłynęły nam na śpiewaniu utworów przygotowanych na Festiwal. Myślę, że każdy uczestnik naszej wyprawy będzie ją długo i mile wspominał, no i każdy czeka już na następne wspólne wyjazdy naszego chóru.

DSC0899
DSC0110
DSC0622
DSC0284
DSC0639
DSC0647
DSC0725