Dzieci lubią misie… i dlatego przedszkola chętnie wprowadzają do swojego kalendarza nowe święto: Dzień Pluszowego Misia.

 
Relację z „Leśnego Przedszkola” przy ul. Lilpopa w Brwinowie nadesłała Monika Smułka:


W dniu 25 listopada 2013 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku i przedszkolaki już o tym wiedzą. Dowiedzieli się także rodzice, dzięki informacjom zamieszczonym na tablicach grupowych, a także tworząc własne wiersze, które zostały ,,wydane” i wiszą tuż przy wejściu do przedszkola (a także wkrótce na stronie WWW).
Najpierw dzieci poznały Misia Uszatka, usłyszały charakterystyczną piosenkę, a także wskazywały jego szczególne cechy. Ciekawym zadaniem było malowanie misia z zamkniętymi oczami – dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie! Kolejnym punktem ,,misiowego dnia” było rozpoznawanie i nazywanie najsłynniejszych na świecie misiów – egzamin zdany w 100 %. Dzięki wierszowi Czesława Janczarskiego pt.,,Naprawiamy misia” dzieci nauczyły się, dlaczego trzeba dbać o pluszaki i jak to zrobić. Jedną z ostatnich atrakcji tego dnia było wręczenie nagród za najstarszego, najśmieszniejszego, największego i najmniejszego pluszaka przyniesionego przez dzieci na wystawę. Na koniec tak wspaniałego dnia, dzieci udały się na prawdziwie misiowy poczęstunek – ciasteczka z miodem (wykonane przez grupy ,,Biedronek” i ,,Jeżyków”). Zatańczyć przy misiowych piosenkach było nie lada wyczynem po tak chętnie zjedzonym ,,małym co nieco”… Do zobaczenia za rok!

11
1
2
3
4
5
6